Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Gdańsk

Zdolność kredytowa
– badanie zdolności kredytowej z ekspertem!

Chcesz zaciągnąć kredyt? Nie wiesz, czy Twoje obecne możliwości finansowe pozwolą na zrealizowanie planów? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy eksperta.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank Millenium

kredytPoznan.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Gdańsk
Dowiedz się więcej

Kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego

Łączny miesięczny dochód netto:

Osoby w gospodarstwie domowym:

Suma zobowiązań kredytowych:

Twoje dochody są zbyt niskie aby osiągnąć zdolność kredytową

Twoja zdolność kredytowa wynosi: 0,00 zł

Powyższe wyliczenie jest symulacją opartą o informacje przekazane przez Klienta i ma charakter jedynie poglądowy. Ocena zdolności kredytowej wykonywana jest wyłącznie przez bank, na podstawie przedłożonych dokumentów i informacji niezbędnych do jej dokonania. Symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny.

Jak otrzymać korzystny kredyt

kredytGdansk.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Ponad 350 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych w Trójmieście w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Zdolność kredytowa w 2022 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa

Czy wiesz, że różnica w zdolności kredytowej między bankami może wynosić nawet 300 tys. zł? Porównaj swoją zdolność w 13 bankach.

Sprawdź szczegóły!

Co to jest zdolność kredytowa? Podstawowe informacje

Ekspert kredytowy postara się wyjaśnić jak najprościej, czym jest zdolność kredytowa. Jest bez wątpienia jeden z najważniejszych parametrów decydujących o tym, czy otrzymasz kredyt, czy też spotkasz się z decyzją odmowną.

Zdolność kredytowa jest to Twoja zdolność do spłaty zobowiązania kredytowego wraz z odsetkami i w terminach przewidzianych w umowie.

Banki oceniają zdolność kredytową każdej osoby, która złoży wniosek o kredyt. Może to być np. kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. Robią to z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze przepisy polskiego prawa obligują banki do przeprowadzania oceny zdolności kredytowej swoich klientów. Po drugie banki w ten sposób niwelują ryzyko, że przyznają kredyt osobie, która nie będzie w stanie go spłacać. Weryfikacja zdolności kredytowej jest obowiązkowa dla każdego wniosku kredytowego. Bez tej analizy żaden bank nie udzieli kredytu. Bez analizy zdolności kredytowej bank nie może podjąć decyzji o przyznaniu kredytu lub odmowie jego udzielenia.

Każdy bank ustala swoje własne algorytmy, na podstawie których analizuje zdolność kredytową klienta. W tym celu bank wymaga od klienta załączenia do wniosku określonych dokumentów oraz podania informacji wymaganych przez bank. Oprócz tego każdy bank sprawdzi wiarygodność klienta w Biurze Informacji Kredytowej. W raporcie BIK znajdują się wszystkie informacje na temat Twoich obecnych i spłaconych zobowiązań i to czy spłacałeś je w terminie.

Jak obliczyć zdolność kredytową?

Kiedy już złożysz wniosek kredytowy w banku, rozpoczyna się cała procedura kredytowa, do której zaliczamy m.in. analizę Twojej zdolności kredytowej. W jaki sposób bank sprawdza Twoją zdolność kredytową? Jak pisaliśmy wyżej, bank wykorzystuje do tego celu informacje podane przez Ciebie we wniosku kredytowym oraz załącznikach. Może to np. być zaświadczenie od pracodawcy.

Możesz jednak obliczyć zdolność kredytową na własną rękę. Jest kilka prostych sposobów:

 • Po pierwsze możesz poprosić o to eksperta kredytowego. Ekspert kredytowy z  kredytgdansk.pl dokona na Twoją prośbę bezpłatnej analizy Twojej zdolności kredytowej. Gwarantujemy rzeczowe i profesjonalne podejście do tematu. Dzięki współpracy z ekspertem kredytowym otrzymasz bardzo dokładną ocenę zdolności kredytowej.
 • Możesz poprosić również o to pracownika banku w placówce lub doradcę bankowego pracującego na infolinii.
 • Możesz też skorzystać z prostego w obsłudze narzędzia internetowego, jakim jest kalkulator zdolności kredytowej. Wystarczy, że w puste pola wpiszesz podstawowe dane, a po chwili pojawi się na ekranie symulacja Twojej zdolności kredytowej. Jak widzisz, nie musisz przeprowadzać skomplikowanych obliczeń i tracić dużo czasu na sprawdzenie swojej zdolności kredytowej.

Kalkulator zdolności kredytowej online

W tym miejscu opiszemy trochę dokładniej, w jaki sposób liczyć zdolność kredytową online. Taka opcja jest bardzo komfortowa i wygodna dla klientów, którzy mogą sprawdzić swoją zdolność kredytową, nie wychodząc z domu. Kiedy korzystasz z kalkulatora zdolności kredytowej online w szybki i bardzo prosty sposób, dowiesz się, jaka jest Twoja zdolność kredytowa. Jak zatem sprawdzić zdolność kredytową za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej online? We wskazane pola musisz wpisać:

 • wysokość miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego,
 • liczbę osób w gospodarstwie domowym,
 • stałe, comiesięczne koszty utrzymania wydatki,
 • raty innych kredytów i pożyczek oraz wysokość limitów na koncie lub na karcie kredytowej.

Po podaniu wszystkich danych dowiesz się, jaka jest Twoja zdolność kredytowa i o jaką maksymalną kwotę kredytu możesz się ubiegać.

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Ocena zdolności kredytowej w banku jest dość złożoną procedurą. Analitycy bankowi na podstawie podanych przez Ciebie informacji, przygotowują ocenę zdolności kredytowej. Analizę zdolności kredytowej możemy podzielić na analizę ilościową i jakościową.

Analiza ilościowa dotyczy głównie oceny Twojej sytuacji finansowej, a bank weźmie pod uwagę Twoje:

 • dochody, które jesteś w stanie udokumentować,
 • miesięczne koszty utrzymania (np. czynsz i opłaty za gaz, wodę czy prąd),
 • aktualne zadłużenie (np. spłacane obecnie kredyty, wysokość zadłużenia na kartach kredytowych, dostępne limity czy poręczone kredyty).

Analiza ilościowa polega tak naprawdę na porównaniu Twoich dochodów i wydatków. Bank sprawdzi, czy to, co zostaje Ci po spłacie wszystkich regularnych zobowiązań, wystarczy Ci na spłatę raty. Największe szanse na kredyt mają osoby o regularnych, stabilnych dochodach i pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Oczywiście osoby, które pracują na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło, a także osoby na samozatrudnieniu, również mogą ubiegać się skutecznie o kredyt. Podczas analizy jakościowej analitycy banku sprawdzą dane niefinansowe, które jednak mogą mieć istotny wpływ na Twoją zdolność do spłaty zobowiązania. Są to:

 • Twój wiek, stan cywilny, liczba osób na Twoim utrzymaniu, zawód wyuczony i wykonywany, stanowisko w pracy, status mieszkaniowy i majątkowy.
 • Historia kredytowa, która pokazuje, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą, który spłaca na czas własne zobowiązanie finansowe. W celu zbadania Twojej zdolności kredytowej bank pobierze raport na Twój temat z Biura Informacji Kredytowej (BIK). W raporcie BIK znajdują się informacje o aktualnych i spłaconych już zobowiązaniach finansowych. Jeżeli dotychczas spłacałeś swoje długi w terminie, masz duże szanse na kredyt. Duże opóźnienia w spłacie mogą spowodować z dużym prawdopodobieństwem, że bank odrzuci Twój wniosek.

Podsumowując:

 • Brak zdolności kredytowej oznacza, że bank nie przyzna Ci kredytu.
 • Niska zdolność kredytowa daje małe szanse na otrzymanie kredytu, ale nie będzie to łatwe.
 • Każdy bank ma swoją politykę kredytową i politykę dotyczącą ryzyka.

Dlatego w każdym banku Twoja ocena zdolności kredytowej może się różnić. Kiedy jeden bank odrzuci Twój wniosek, to warto postarać się o kredyt w drugim banku, gdzie dostaniesz kredyt bez problemu. Pamiętaj, że przed wysłaniem wniosku możesz poprosić o sprawdzenie zdolności kredytowej swojego eksperta kredytowego z kredytgdansk.pl

Kalkulator zdolności kredytowej – jak sprawdzić zdolność kredytową?

Kiedy chcesz szybko sprawdzić swoją zdolność kredytową, ponieważ chcesz starać się w najbliższej przyszłości, to skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej. Jest to proste w użyciu i darmowe narzędzie, które pozwoli Ci ocenić szanse na kredyt. Mechanizm kalkulatora zdolności kredytowej jest bardzo prosty. Wystarczy, że wpiszesz kilka wymaganych danych i dowiesz się, na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. Jakie dane będą Ci potrzebne? Ekspert kredytowy podpowiada:

 • miesięczny dochód netto gospodarstwa domowego,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • wysokość rat Twoich zobowiązań finansowych,
 • limity w koncie i na karcie kredytowej,
 • średnie, miesięczne koszty utrzymania.

Twoja zdolność kredytowa wyliczona za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej, będzie jedynie orientacyjna. Przede wszystkim dlatego, że każdy bank używa innych algorytmów do oceny zdolności kredytowej oraz może wziąć pod uwagę inne zmienne. Pamiętaj jednak, że wyliczenia kalkulatora zdolności kredytowej są orientacyjne. Bank ocenia też zdolność na podstawie różnego rodzaju dokumentów i zaświadczeń, a nie tylko Twojego oświadczenia.

Warto jednak skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, ponieważ dowiesz się, na jaki kredyt mniej więcej Cię stać. Możesz też przygotować za pomocą kalkulatora kilka symulacji i sprawdzić, jak będzie kształtować się rata kredytu w zależności od wybranego okresu kredytowania, oprocentowania i typu rat. Będziesz wiedział, o jaką kwotę możesz się starać i unikniesz rozczarowań.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat swojej zdolności kredytowej? Skontaktuj się z ekspertem kredytowym. Specjaliści z kredytgdansk.pl pomogą Ci również znaleźć najlepszy kredyt.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Takie pytanie zadają przede wszystkim klienci, którzy starają się o kredyt hipoteczny. Jest to zobowiązanie zazwyczaj na bardzo dużą kwotę. Kiedy starasz się o kredyt hipoteczny na wysoką kwotę, to musisz mieć bardzo dobrą zdolność kredytową. Są jednak sposoby na poprawę zdolności kredytowej. Eksperci kredytowi z kredytgdansk.pl zalecają podjąć następujące kroki:

 • na sam początek spłać w miarę możliwości swoje wszystkie zobowiązania. Jeżeli nie masz środków na spłatę, to pomyśl o konsolidacji, która zmniejszy wysokość miesięcznych rat.
 • Pozamykaj limity w koncie i na karcie kredytowej. Nawet jeśli nie korzystasz z przyznanych limitów, to i tak obniżają Twoją zdolność kredytową.
 • Pamiętaj, że bank skorzysta z raportu BIK. Dopilnuj, żeby wszystkie swoje zobowiązania spłacać w terminie. Możesz też dowiedzieć się, czy nie masz żadnych zaległości. Jeśli tak, spłać zobowiązania jak najszybciej.
 • Instytucje finansowe premiują osoby, które pracują na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony. Zanim złożysz wniosek o kredyt, postaraj się zmienić prace na stabilniejszą i lepiej płatną, jeśli leży to w zakresie Twoich możliwości.
 • Możesz też złożyć wniosek o kredyt hipoteczny z drugą osobą, która zostanie współkredytobiorcą. Najczęściej klienci zaciągają kredyt hipoteczny z partnerem życiowym, rodzicami lub rodzeństwem. Jeżeli we dwoje będziecie mieć lepszą zdolność kredytową, to możecie też liczyć na większą kwotę kredytu lub lepsze warunki.
 • Część klientów myśli o ratach malejących. Polega to na tym, że na początku płacisz wysokie raty, które z czasem maleją. W ten sposób szybciej spłacasz kapitał, a koszty kredytu są niższe. Jednak w ten sposób pogarszasz swoją zdolność kredytową, ponieważ wysokie raty na początku obciążają budżet. Dlatego lepiej zdecydować się na raty równe.
 • Zdolność kredytową poprawi również wysoki wkład własny. Bank na pewno pozytywnie oceni wysokie zabezpieczenie finansowe. Poza tym, przy wysokim wkładzie nie będziesz potrzebował dużego kredytu hipotecznego, co zmniejszy koszty kredytu albo pozwoli skrócić okres kredytowania.

Jak porównywać oferty kredytów?

Kiedy szukasz najlepszego kredytu, to wtedy warto porównać oferty poszczególnych banków. Najlepiej umówić się na spotkanie z ekspertem kredytowym, który na jednym spotkaniu porówna oferty bankowe. Eksperci kredytowi z kredytgdansk.pl mają nie tylko dużą wiedzę i doświadczenie, ale również korzystają ze specjalistycznych narzędzi. Masz pewność, że wszystkie oferty wskazane przez eksperta kredytowego będą aktualne.

Możesz również skorzystać z porównywarki kredytów on-line. Jest to popularne narzędzie, które bez problemu znajdziesz w Internecie. Możesz skorzystać z porównywarki kredytów hipotecznych lub kredytów gotówkowych. Wszystko zależy od tego, jakiego produktu szukasz.

Dane w porównywarkach są aktualizowane zgodnie z informacjami, które przesyłają banki. Do wyboru masz:

 • Porównywarkę kredytów gotówkowych, która prezentuje oferty większości instytucji finansowych w Polsce. W porównywarce sprawdzisz takie parametry jak: prowizja, oprocentowanie, RRSO, całkowita kwota do spłaty oraz rata kredytu gotówkowego.
 • Porównywarka kredytów hipotecznych przedstawia w zasadzie takie same parametry, ale dostosowane do charakteru kredytu mieszkaniowego. Porównywarka kredytów nie tylko pomoże Ci znaleźć najlepszy kredyt na rynku, ale pozwoli Ci również sprawdzić, na jakie warunki kredytu możesz liczyć. Są to informacje orientacyjne, ponieważ bank dopasuje ofertę do Twoich możliwości finansowych i do Twojej zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny kalkulator zdolności kredytowej – jak z niego korzystać?

Zdolność kredytowa dla kredytu hipotecznego może być inna niż dla kredytu gotówkowego. Zapewne jest trudniejsza do oceny i wymaga przygotowanie większej liczby dokumentów i informacji. Bank musi mieć pewność, że Twoja sytuacja finansowa, zawodowa i osobista pozwoli ci na spłatę kredytu hipotecznego. Jeżeli zależy ci na kredycie hipotecznym, ale nie masz pewności, czy Twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca, możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej. To proste w obsłudze narzędzie pomoże Ci oszacować, czy masz szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego. Przygotuj następujące dane:

 • Twój dochód netto lub łączny dochód netto wszystkich kredytobiorców, jeżeli przystępujesz do kredytu hipotecznego z drugą osobą.
 • Stałe, miesięczne koszty życia, czyli czynsz za mieszkanie, opłaty za media, koszty paliwa, opłaty za przedszkole.
 • Wysokość miesięcznych rat Twoich innych zobowiązań jak kredyty, pożyczki, leasing, chwilówki.
 • Limity w koncie i na kartach kredytowych.
 • Liczbę osób w Twoim gospodarstwie domowym.

Na podstawie podanych przez Ciebie danych, kalkulator poda orientacyjną kwotę kredytu, o który możesz starać się w banku. Zapewne ostateczna ocena Twojej zdolności kredytowej będzie inna, ponieważ banki analizują więcej danych. Dodatkowo ocena zdolności kredytowej różni się w zależności od banku, a metoda oceny jest tajemnicą. Jakie dane bank może jeszcze uwzględnić przy badaniu zdolności kredytowej? Są to: Twój wiek, staż pracy, forma zatrudnienia, stanowisko, stan cywilny, historia kredytową oraz wartość nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego.

Ekspert kredytowy zawsze poleca swoim klientom skorzystanie w pierwszym kroku z kalkulatora zdolności kredytowej. Pozwala Ci to ocenić, czy biorąc pod uwagę Twoja sytuację finansową i zawodową, masz szanse na kredyt hipoteczny. Jeżeli Twoje szanse są znikome to razem z ekspertem kredytowymi z kredytgdansk.pl, możesz popracować nad poprawą zdolności kredytowej.

Możesz również sprawdzić wysokość raty kredytu hipotecznego za pomocą kalkulatora rat kredytu hipotecznego. Dowiesz się, czy będzie Cię stać na spłatę raty. Jeżeli wciąż będziesz zainteresowany kredytem hipotecznym, to skontaktuj się z ekspertem kredytowym, który pomoże Ci znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny i dokona dokładniejszej analizy Twojej zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa przy kredycie samochodowym

Zdolność kredytowa a kredyt samochodowy? Czy w przypadku starania się o kredyt samochodowy, bank również będzie sprawdzał zdolność kredytową? Odpowiedź brzmi tak. Kiedy chcesz kupić samochód, motor lub inny pojazd na kredyt, to bank również będzie weryfikował Twoją zdolność kredytową. Kredyt samochodowy a zdolność kredytowa – jaki jest związek między nimi? Bank udzieli Ci kredyt na samochód, jeżeli Twoja zdolność kredytowa pozwoli ci na spłatę comiesięcznych rat.

Procedura badania zdolności kredytowej przy kredycie samochodowym będzie dokładnie taka sama jak w przypadku innych kredytów, np. gotówkowego lub hipotecznego. Bank sprawdzi Twoje dochody netto, zobowiązania, opłaty oraz liczbę osób na utrzymaniu. Analiza danych będzie podstawą do wydania decyzji przez bank.

Kredyt gotówkowy kalkulator – co to jest, jak używać?

Kalkulator kredytu gotówkowego jest bardzo popularne narzędzie, które służy do weryfikacji i porównania ofert instytucji finansowych. Kalkulator kredytu gotówkowego jest bardzo prosty w użyciu. Dane, które musisz wpisać w odpowiednie pola to kwota kredytu i okres spłaty. Kiedy to zrobisz, kalkulator wyświetli Ci aktualne oferty banków dla podanych parametrów. Będą to oczywiście dane uśrednione. Dopiero podczas rozmowy telefonicznej z ekspertem bankowym lub w trakcie wizyty w placówce, poznasz szczegóły oferty, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb oraz sytuacji finansowej. Najlepszy kredyt gotówkowy możesz znaleźć, kontaktując się z ekspertem kredytowym . Ekspert kredytowy sprawdzi dokładnie, która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Kalkulator kredyt gotówkowy filtruje oferty pod kątem różnych parametrów. Szczególną uwagę zwróć na RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową. Parametr ten najdokładniej odzwierciedla koszty kredytu.

Zdolność kredytowa a minimalna krajowa - na jaki kredyt można liczyć?

Minimalna krajowa, czyli minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane jest co roku. Ostatnio mieliśmy do czynienia ze wzrostem pensji minimalnej. W 2022 r. minimalna pensja wynosi 2 800 zł brutto. Kwota netto to natomiast 2 061 zł.

Czy osoba, która otrzymuje pensję minimalną, może liczyć na kredyt hipoteczny? Jaką kwotę kredytu może otrzymać klient z minimalnym wynagrodzeniem? Jaką maksymalną ratę może płacić taki klient? Najlepiej posłużyć się wskaźnikiem DtI (Debt to Income, czyli dług do dochodu). Zgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), wskaźnik ten nie powinien przekraczać 50% dochodów, jeżeli klient zarabia mniej, niż wynosi średnia krajowa. Bank ustali wskaźnik DtI bank, biorąc pod uwagę zaciągnięte pożyczki, kredyty, alimenty czy opłaty za media. Do tego wszystkiego doliczona zostanie rata kredytu, o który wnioskujesz.

Przeprowadźmy małą symulację z następującymi założeniami:

 • Twój czynsz wynosi 500 zł,
 • Starasz się o 20 000 zł kredytu gotówkowego,
 • Okres umowy to 5 lat,
 • Rata przy najtańszym kredycie to 487,23 zł.

Twój dochód netto to 2061 zł, a Twoje zobowiązania łącznie z ratą kredytu t 987,23 zł. Oznacza to, że możesz się ubiegać o kredyt gotówkowy w wysokości 20 000 zł. Wskaźnik Debt to Income będzie wynosił 48%.

Niestety z wypłatą na poziomie najniższej krajowej ciężko Ci będzie o kredyt hipoteczny. Będziesz musiał znaleźć współkredytobiorcę, tak aby Wasze wspólne dochody pozwoliły na zakup mieszkania. Ważny będzie wtedy również wkład własny oraz Wasze wydatki. Proponujemy w takiej sytuacji skontaktować się z ekspertem kredytowym, który pomoże Ci znaleźć kredyt hipoteczny nawet przy niskich dochodach.

Wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej – gdzie szukać?

Wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej znajdziesz w Internecie na popularnych serwisach finansowych. Najdokładniejsze wyniki otrzymasz, jeśli podasz dokładne dane i będzie ich trochę więcej niż np. sama kwota kredytu, czy wysokość dochodów. Warto podać również swoje zobowiązania, liczbę osób w gospodarstwie domowym oraz opłaty. Ważne są również Twoje obecne zobowiązania, liczba osób na utrzymaniu oraz koszty życia. Kiedy wpiszesz takie dane, to symulacja będzie w miarę dokładna. Wybierz taki portal, który aktualizuje dane w kalkulatorze, na podstawie danych przekazanych przez banki.

Weryfikacja zdolności kredytowej kredytobiorcy w banku– na czym polega?

Badanie zdolności kredytowej jest to obowiązkowa procedura w każdym banku. Swoją zdolność kredytową możesz poznać jeszcze przed wizytą w banku, czy wysłaniem wniosku. Na sam początek możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej albo spotkać się z ekspertem kredytowym. W kolejnym kroku już po wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą doradca bankowy. Zapyta Cię o takie dane jak: Twoje dochody, miejsce zatrudnienia, staż pracy, wiek, stan cywilny, liczbę osób na utrzymaniu, posiadane zobowiązania. Następnie doradca zapyta Cię, czy wyrażasz zgodę na weryfikację Twojej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej i biurach informacji gospodarczej. Możesz nie wyrazić zgody, ale wtedy doradca przerwie procedurę, a bank odrzuci Twój wniosek. Raport z BIK zawiera informacje o Twoich zobowiązaniach finansowych i czy spłacałeś je w terminie. Dzięki temu bank wie, czy jesteś wiarygodnym klientem.

Kiedy dostarczysz wszystkie informacje i bank pozytywnie zweryfikuje Cię za pomocą raportu BIK, to wniosek przekazywany jest do analityka finansowego, który wyda decyzję, czy powinieneś otrzymać kredyt, czy decyzja powinna być odmowna. Jeżeli masz wysokie dochody i spłacałeś swoje zobowiązania terminowo, to masz duże szanse na kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. Weryfikacja zdolności kredytowej on-line jest szybką i komfortową dla klienta procedurą. Nie musisz nawet wychodzić z domu.

Zdolność kredytowa z kredytGdansk.pl

Oceń nas!


4,9 /5 (3331 ocen)

Oceń nasze usługi