Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Gdańsk

Pożyczka hipoteczna
- bezpłatna pomoc ekspertów!

Oferta banków jest coraz bardziej elastyczna i w każdym z nich możesz znaleźć produkt dostosowany do Twoich potrzeb. Kiedy potrzebujesz większej gotówki, a jesteś właścicielem nieruchomości, pomyśl o produkcie, którego zabezpieczeniem może być Twoja nieruchomość. 

Wsparcie przy wyborze kredytu
Pożyczka hipoteczna Pożyczka hipoteczna

Porównujemy oferty 13 banków

PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank Pekao S.A. ING Bank Śląski

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie hipotecznym?

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie znaleźć kredyt hipoteczny, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy i nie zrujnuje Twojego budżetu domowego?

Kredyt Gdańsk
Dowiedz się więcej

Jak otrzymać pożyczkę hipoteczną

kredytGdansk.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Ponad 50 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych w Trójmieście w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Pożyczka hipoteczna w 2022 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Pożyczka hipoteczna Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna

Wykorzystaj pieniądze na dowolny cel – dopasuj pożyczkę do swoich potrzeb. 

Sprawdź szczegóły!

Pożyczka hipoteczne z ekspertem kredytowym

Kiedy poszukujemy finansowania, które pozwoli nam sfinansować nasze dowolne potrzeby, to w pierwszej kolejności korzystamy z kredytu gotówkowego, ewentualnie pożyczki pozabankowej. Uproszczona procedura i szybka decyzja to bez wątpienia duże zalety tych produktów. Jednak jako eksperci kredytowi z kredytgdansk.pl zawsze zachęcamy do zapoznania się z ofertą pożyczki hipotecznej. Mamy ku temu ważny powód. Pożyczka hipoteczna jest o wiele tańsza od kredytu lub pożyczki gotówkowej.

Wprowadzenie do pożyczki hipotecznej

Pożyczka hipoteczna jest często utożsamiana z kredytem hipotecznym. Są to jednak dwa różne produkty. Różni je przede wszystkim to, że kredyt hipoteczny może być przeznaczony tylko na cel określony w umowie, najczęściej związany z zakupem nieruchomości. Pożyczkę hipoteczną możesz przeznaczyć na dowolny cel. Na rynku kredytów możemy znaleźć krótkoterminowe zobowiązania, bez konieczności definiowania ich przeznaczenia i ustanawiania zabezpieczeń. Warunki takiego kredytowania są mniej atrakcyjne, ponieważ bank ponosi wyższe ryzyko. Drugi rodzaj produktów finansowych to długoterminowe zobowiązania celowe z zabezpieczeniem na rzecz banku w postaci hipoteki, zastawu rejestrowego itd. Oprocentowanie takich kredytów lub pożyczek jest dużo niższe. Bardzo dobry przykład to pożyczka hipoteczna, która stanowi bardzo dobrą alternatywę dla kredytu hipotecznego z jednej strony i pożyczki gotówkowej z drugiej. Niskie oprocentowanie i długi okres spłaty to cechy charakterystyczne pożyczki gotówkowej.

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel – na czym polega?

Pożyczka hipoteczna jest bardzo dobra opcja dla klientów, którzy poszukują:

  • Finansowania na dowolny cel.
  • Dużej kwoty na realizacje swoich planów.
  • Produktu długoterminowego, dzięki czemu rozłożą spłatę na wiele rat. Dzięki temu kwota raty nie będzie wysoka.
  • Szybszej i prostszej procedury.

Pożyczki hipoteczne są o wiele tańsze i atrakcyjniejsze niż kredyty gotówkowe. Wynika to z konieczności ustanowienia zabezpieczenia w postaci hipoteki na rzecz banku. Ryzyko udzielenia pożyczki z zabezpieczeniem jest dużo mniejsze niż w przypadku standardowych ofert kredytów lub pożyczek konsumenckich. Dla kogo jest oferta pożyczek gotówkowych:

  • Dla klientów, którzy poszukują większych środków,
  • Dla właścicieli nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie pożyczki hipotecznej.

Zabezpieczeniem może być również nieruchomość, która należy do osoby trzeciej, o ile wyrazi ona zgodę na ustanowienie hipoteki. Jak wysoką kwotę możesz otrzymać? Banki najczęściej udzielają finansowania na poziomie 50%-60% wartości nieruchomości. Warto rozejrzeć się za najlepszą ofertą pożyczki hipotecznej. Skontaktuj się w tym celu z ekspertami kredytowymi z kredytgdansk.pl.

Zalety i wady pożyczki hipotecznej

Pożyczka hipoteczna to rozwiązanie, które łączy zalety kredytu hipotecznego i kredytu gotówkowego. Jakie cechy przemawiają na korzyść pożyczki hipotecznej? Podpowiadamy:

  • Niskie oprocentowanie, które jest dużo korzystniejsze niż w przypadku kredytu gotówkowego, pożyczki gotówkowej, czy pożyczki pozabankowej.
  • Długi okres kredytowania nawet do 25 lat. Pozwala to na dostosowanie wysokości raty pożyczki hipotecznej do możliwości finansowych i potrzeb klienta.
  • Wysoka kwota pożyczki, która zależy od wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie dla banku. Kwota pożyczki hipotecznej może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych, czyli bardzo podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego i o wiele więcej niż w przypadku standardowego zobowiązania kredytowego.
  • Możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel. Oznacza to, że nie musisz tłumaczyć się przed bankiem, w jaki sposób wydasz środki z pożyczki. Może to być remont, zakup samochodu, kupno mieszkania, a nawet wyjazd wakacyjny.
  • Elastyczne warunki spłaty, co oznacza, że masz do wyboru raty równe lub malejące.

Jesteśmy uczciwi wobec swoich klientów, dlatego zawsze otwarcie mówimy, jakie są wady w przypadku danego produktu finansowego.

Pożyczka hipoteczna ma również swoje wady:

  • Konieczność ustanowienia zabezpieczenia na rzecz banku. Prawo własności odzyskasz po spłacie ostatniej raty.
  • Pożyczkobiorca musi wykazać się dobrą zdolnością kredytową.
  • Kwota i warunki są uzależnione od polityki danego banku oraz od wartości nieruchomości. Przeważnie możesz liczyć na kwotę w wysokości od 50% do 70% wartości nieruchomości.
  • Opcja dla właścicieli nieruchomości z pozytywną oceną banku. Oczywiście za zabezpieczenie może posłużyć nieruchomość osoby trzeciej, jeśli wyrazi zgodę na ustanowienie hipoteki na swoim lokalu.

Zabezpieczenie na nieruchomości i ubezpieczenie pożyczki hipotecznej

Sprawdźmy, co może być zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej:

  • Przede wszystkim hipoteka na nieruchomości lub prawie, którym może być np. własnościowe, spółdzielcze prawo do lokalu.
  • Warunkiem wypłaty środków z pożyczki może być również obowiązek wykupu ubezpieczeń wskazanych przez bank oraz sporządzenie cesji praw z umowy ubezpieczenia.

Rodzaje ubezpieczenia przy pożyczce hipotecznej:

  • Ubezpieczenie nieruchomości z obowiązkowym ubezpieczeniem murów i obejmujące podstawowe zagrożenia, takie jak pożar, powódź czy inne zdarzenia losowe. Podobny wymóg występuje przy kredycie hipotecznym.
  • Ubezpieczenie na życie. Wiele banków może wymagać od klienta nabycia polisy na życie. W przypadku śmierci pożyczkobiorcy bank odzyska środki, których klient nie zdążył spłacić.
  • Dodatkowe ubezpieczenia, które będą zależeć od sytuacji osobistej i finansowej klienta. Jeżeli Twoja zdolność kredytowa jest za niska, bank będzie wymagał np. ubezpieczenia od utraty pracy czy od utraty możliwości zarobkowania na skutek trwałego inwalidztwa.

Chociaż nie wszystkie ubezpieczenia będą obligatoryjne, to jednak warto z nich skorzystać, ponieważ zabezpieczasz się na przyszłość i możesz liczyć na lepsze warunki kredytowania.

Pożyczka hipoteczna – czy każdy może ją dostać?

Pożyczka hipoteczna jest dostępna przede wszystkim dla właścicieli nieruchomości. Jeżeli nie masz jeszcze nieruchomości lub status prawny nieruchomości jest niejasny, to nie jest to produkt dla Ciebie. Jeżeli zależy Ci na pożyczce hipotecznej, ale nie jesteś właścicielem nieruchomości, to zabezpieczeniem może być w pewnych wypadkach lokal należący do osoby trzeciej. Musi ona jednak wyrazić na to zgodę.

Wniosek o pożyczkę hipoteczną może złożyć każda osoba fizyczna i wykorzystać ją na dowolny cel z wyłączeniem jakiegokolwiek wydatku związanego z działalnością gospodarczą. Nie możesz traktować pożyczki hipotecznej jako pożyczki dla firm. Eksperci kredytowi zalecają swoim klientom, żeby przed wysłaniem wniosku sprawdzili warunki, jakie muszą spełnić, żeby otrzymać pożyczkę hipoteczną.

Zdolność kredytowa dla produktu pożyczka hipoteczna

Bank, zanim udzieli zgodę na uruchomienie produktu kredytowego, sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Nie inaczej jest w przypadku pożyczki hipotecznej. Twoja zdolność kredytowa zależy od Twojej sytuacji zawodowej, finansowe i osobistej. Nieruchomość również może wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej. Sprawdziliśmy, jakie czynniki mają bezpośredni wpływ na badanie zdolności kredytowej:

  • Dochody i wydatki przyszłego pożyczkobiorcy. Na dobre warunki i wysoką kwotę pożyczki hipotecznej mogą liczyć osoby z wysokimi dochodami. Legalne i udokumentowane dochody mają kluczowy wpływ na zdolność kredytową. Bank weźmie jednak pod uwagę również Twoje wydatki. Warto sprawdzić, z których z nich możesz zrezygnować, żeby Twoja zdolność kredytowa była wyższa. Wydatki zawsze obniżają Twoje dochody.
  • Inne zobowiązania w instytucjach finansowych. Są to kredyty, pożyczki, karty kredytowe, kredyty ratalne oraz limity w koncie. Do zobowiązań zaliczymy także pożyczki pozabankowe, chwilówki itd. Jeżeli masz dużo zobowiązań i płacisz co miesiąc wysokie rat, możesz mieć problem z pozyskaniem pożyczki hipotecznej. Ekspert kredytowy zaleca w takiej sytuacji spłacić niektóre zobowiązania lub dokonać ich konsolidacji.
  • Historia kredytowa, która potwierdzi Twoją wiarygodność, jako klienta banku. Bank sprawdzi informacje o Twoich zobowiązaniach w bazie BIK, BIG czy KRD. Jeżeli miałeś jakiekolwiek opóźnienia w spłacie, możesz mieć problem z pożyczką hipoteczną. Zawsze dobrze spłacać swoje zobowiązania w terminie.
  • Sytuacja osobista, czyli liczba osób na utrzymaniu, ale również to, czy jest stabilna. Kiedy masz rodzinę i dzieci, bank postrzega Cię jako osobę rozsądną i podejmującą racjonalne decyzje.
  • Sytuacja na rynku pracy i perspektywy na przyszłość, czyli Twoja pozycja w obecnym miejscu pracy, rodzaj zawodu wyuczonego i zawodu, w którym pracujesz. Jeżeli Twój zawód jest perspektywiczny, bank uzna, że nie będziesz miał problemu ze znalezieniem pracy.

Warunki pożyczki hipotecznej - jak je wybrać z pomocą eksperta kredytowego

Warunki spłaty pożyczki hipotecznej powinny być dostosowane do Twoich możliwości finansowych. Możesz skorzystać z pomocy eksperta kredytowego. Ekspert kredytowy sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przeprowadzi z Tobą krótki wywiad. Dzięki temu pozna Twoją sytuację materialną oraz Twoje potrzeby. Na podstawie pozyskanych informacji przygotuje dla Ciebie propozycje najkorzystniejszej pożyczki hipotecznej. Przykładowo okres spłaty ma znaczący wpływ na wysokość raty kredytowej. Im dłuższy okres, tym rata będzie niższa i na odwrót. Wybierz zatem taki okres kredytowania, który pozwoli Ci spłacać raty bez problemu. Pamiętaj jednak, że długi okres spłaty wiąże się z większymi kosztami.

Podczas podpisywania umowy o pożyczkę hipoteczną, masz możliwość wybrać raty rosnące lub raty malejące. Druga opcja pozwala spłacać szybciej kapitał pożyczki, co oznacza, że koszty finansowania będą niższe. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które mogą sobie pozwolić na spłatę bardzo wysokich rat w początkowym okresie trwania umowy, mają wysokie dochody i bardzo dobrą zdolność kredytową. Decydując się na raty malejące przy przeciętnej zdolności kredytowej, bank może przyznać Ci niższą kwotę.

Pożyczki hipoteczne – koszty

Poznaj koszty pożyczki hipotecznej, zanim podpiszesz umowę z bankiem. Jakie mogą być koszty pożyczki? Przede wszystkim jest to oprocentowanie praz opłaty dodatkowe, tj. prowizja czy ubezpieczenie. Oprocentowanie składa się z marży banku oraz stopy referencyjnej WIBOR, której wysokość zależy od stóp procentowych. Te z kolei zależą od decyzji Radę Polityki Pieniężnej. Marżę banku możesz negocjować, a na atrakcyjne warunki możesz liczyć, gdy masz bardzo dobrą zdolność kredytową. Na wysokość WIBOR nie masz żadnego wpływu. Kolejny bardzo ważny element to prowizja za udzielenie pożyczki. Jest to opłata za czynności związane z przyznaniem pożyczki hipotecznej, czyli rozpatrzenie wniosku, analiza dokumentów itd. Również ubezpieczenia mają niebagatelny wpływ na koszt pożyczki hipotecznej. Możesz wybrać tylko ubezpieczenia obowiązkowe, ale też zdecydować się na dodatkowy pakiet ubezpieczeń. Wszystko to decyduje o wysokości kosztów zobowiązania i wysokości miesięcznej raty. Sprawdź, czy bank pobiera opłatę za wcześniejszą spłatę pożyczki hipotecznej. Najtańsza pożyczka to pożyczka z najniższym RRSO, które zawiera w sobie wszystkie koszty. Szukaj pożyczki hipotecznej bez prowizji i z niską marżą. Pomoże Ci w tym ekspert kredytowy. Możesz skorzystać również z rankingu pożyczek hipotecznych.

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Pożyczka hipoteczna to zupełnie inny produkt niż kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny jest dla osób, które w ten sposób chcą sfinansować zakup dowolnej nieruchomości, czyli mieszkania, domu, działki budowlanej. Pożyczka hipoteczna jest dla tych klientów, którzy już mają nieruchomość i szukają środków na sfinansowanie różnych potrzeb życiowych. Obydwa produkty łączy zabezpieczenie w postaci ustanowienia hipoteki na rzecz wierzyciela. Dlaczego klienci sięgają po pożyczkę hipoteczną? Przede wszystkim, dlatego że możesz swobodnie dysponować środkami z przyznanej pożyczki, bez konieczności tłumaczenia się przed bankiem. Kiedy natomiast korzystasz z kredytu hipotecznego, cel finansowy jest określony w umowie. Najczęściej jest to zakup nieruchomości mieszkalnej. Przy kredycie hipotecznym bank będzie wymagał od Ciebie wniesienia wkładu własnego. Nie ma takiej potrzeby, kiedy starasz się o pożyczkę hipoteczną.

Co łączy pożyczkę hipoteczną i kredyt hipoteczny

Wielu klientów myli te dwa produkty finansowe ze względu na charakter zabezpieczenia. Jest nim bowiem w obydwóch przypadkach hipoteka na nieruchomości, ustanowiona na rzecz banku. Pożyczka hipoteczna i kredyt hipoteczny mają podobne procedury, które mogą długo trwać i wydawać się skomplikowane. Pożyczka hipoteczna jest nieco droższa, ale obydwa produkty są korzystniejsze niż np. kredyt gotówkowy. Gdzie szukać najlepszych pożyczek pod zastaw mieszkania? Najlepsze i najbezpieczniejsze pożyczki hipoteczne znajdziesz w ofercie banków. Dla własnego komfortu warto podpisać umowę ze sprawdzoną i wiarygodną instytucją finansową. Pożyczka hipoteczna jest produktem stosunkowo łatwo dostępnym i tańszym niż standardowy kredyt konsumpcyjny. Podstawowy warunek to nieruchomość, która musi być Twoją własnością i być wolna od obciążeń.

Pożyczka hipoteczna - alternatywa dla kredytu gotówkowego

Zapewne już wiesz, że pożyczka hipoteczna to przede wszystkim alternatywa dla pożyczek gotówkowych. Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, może być to dla Ciebie dużo korzystniejsza opcja. Wynika to z tego, że:

  • Koszty pożyczki hipotecznej są dużo niższe niż koszty pożyczki gotówkowej lub kredytu gotówkowego. Jak porównasz oferty tych dwóch produktów, to zorientujesz się, że RRSO pożyczki hipotecznej jest niższe. Bank może sobie pozwolić na taką ofertę, ponieważ ma zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Decydując się na pożyczkę hipoteczną, możesz sporo zaoszczędzić na odsetkach.
  • Wyższa kwota maksymalna, o którą możesz się starać. Maksymalna kwota kredytu konsumpcyjnego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, nie może przekroczyć 255 550 zł. Wysokość pożyczki hipotecznej jest uzależniona od wartości nieruchomości i w większości przypadków możesz starać się o duże kwoty.
  • Dłuższy okres spłaty, dzięki czemu raty pożyczki hipotecznej mogą być bardzo niskie. Spłata rat nie będzie takim obciążeniem dla budżetu. Pożyczka gotówkowa ma zazwyczaj dużo krótszy okres spłaty, co przy wysokim oprocentowaniu przekłada się na bardzo wysokie raty.

Pozabankowa pożyczka hipoteczna

Pożyczka pod hipotekę to jedna z wielu ciekawych ofert, które znajdziesz w banku. Pożyczkę hipoteczną znajdziesz również poza sektorem bankowym. Zabezpieczeniem pożyczki pozabankowej jest również nieruchomość. Firmy pożyczkowe nie przestrzegają jednak reguł, którymi kierują się banki. Jest to na przykład dokładna analiza zdolności kredytowej klienta albo weryfikacja zadłużenia klienta w bazie BIK. O pożyczkę pozabankową starają się najczęściej osoby, które mają problem z otrzymaniem pożyczki hipotecznej w banku. Powoduje to niestety, że taka pożyczka ma o wiele gorsze parametry. Zazwyczaj możesz liczyć na dużo niższą kwotę, a maksymalny okres kredytowania jest krótszy. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej pozabankowej jest bardzo wysokie, co powoduje, że raty są dużo wyższe, niż przy pożyczce, którą można dostać w banku. Pożyczka hipoteczna pozabankowa wiąże się z dużym ryzykiem. Możesz nawet stracić swoją nieruchomość, jeśli przestaniesz płacić wysokie raty.

Pożyczka hipoteczna – przykładowe oferty

Pożyczka hipoteczna PKO Bank

  • Maksymalna kwota pożyczki – do 60% wartości nieruchomości,
  • RRSO – 10,02%,
  • Bank nie określa minimalnej kwoty,
  • Okres kredytowania – do 20 lat,
  • Oprocentowanie zmienne lub stałe przez 5 lat.

Pożyczka hipoteczna ING Bank

  • Maksymalna kwota pożyczki – do 80% wartości nieruchomości,
  • RRSO – 11,4%,
  • Minimalnej kwota pożyczki – 70 000 zł,
  • Okres kredytowania – do 25 lat,
  • Zabezpieczeniem może być również działka budowlana.

Pożyczka hipoteczna Santander Bank

  • Maksymalna kwota pożyczki – do 60% wartości nieruchomości,
  • Minimalnej kwota pożyczki – 20 000 zł przy oprocentowaniu zmiennym lub 80 000 przy stałym,
  • Okres kredytowania – do 20 lat.

Pożyczka hipoteczna Millenium Bank

  • Maksymalna kwota pożyczki – do 70% wartości nieruchomości,
  • RRSO – 10,19%,
  • Prowizja – 0%,
  • Minimalnej kwota pożyczki – 70 000 zł.

Szukasz pożyczki hipotecznej? Już dziś skontaktuj się z ekspertami kredytowymi z kredytgdansk.pl.

Pożyczka hipoteczna
z kredytGdansk.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (8912 ocen)

Oceń nasze usługi