Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Gdańsk

Kredyt na zakup mieszkania
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Podjąłeś decyzję o kupnie mieszkania i myślisz teraz o kredycie mieszkaniowym? Nie wiesz, którą ofertę wybrać i jak poradzić sobie ze wszystkimi procedurami? Większość klientów ma podobne obawy, jak Ty. Rozwiązanie jest bardzo proste.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt na zakup mieszkania Kredyt na zakup mieszkania

Porównujemy oferty 13 banków

PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. ING Bank Śląski Bank Millenium

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie hipotecznym?

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu hipotecznego. Jak w takim razie wybrać korzystnie?

Kredyt Gdańsk
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu hipotecznego
w najpopularniejszych bankach

Aktualnie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, na co wpłynęła zeszłoroczna obniżka stóp procentowych. Warto więc teraz zawnioskować o ofertę dla siebie, aby skorzystać z atrakcyjnych warunków.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millenium
Kwota kredytu:
50 000 1 100 000
Okres spłaty:
1 35
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów hipotecznych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytGdansk.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt hipoteczny

kredytGdansk.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Ponad 50 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych w Gdańsku w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt na mieszkanie z ekspertem kredytowym

Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, który możesz przeznaczyć na takie cele jak zakup mieszkania lub domu na rynku pierwotnym, prosto od inwestora lub na rynku wtórnym. Procedury i formalności będą się różnic w każdym przypadku, ale na przykład wkład własny zawsze będzie obowiązkowy. W tym artykule eksperci kredytowi z kredytgdansk.pl przygotowali zestaw informacji na temat kredytu mieszkaniowego.

Wprowadzenie

Środki z kredytu mieszkaniowego możesz przeznaczyć na:

  • Zakup gotowego mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym. W tym przypadku kupujesz mieszkanie od dewelopera, które zostało oddane do użytku lub od poprzedniego właściciela.
  • Zakup mieszkania w budowie. Taka transakcja odbywa się tylko na rynku pierwotnym. Kupujesz mieszkanie od dewelopera jeszcze na etapie inwestycji, czyli na tzw. etapie „dziury w ziemi”.

Kredyt na mieszkanie - od czego zacząć?

Zawsze zaczynamy od wyboru lokalu, który spełnia nasze oczekiwania. Następnie musisz podjąć działania, które pozwolą Ci na sfinansowanie zakupu. Zachęcamy do kontaktu z ekspertem kredytowym z kredytgdansk.pl, który pomoże znaleźć Ci najlepszy kredyt mieszkaniowy. Choć procedura kredytowa będzie się różnić w zależności od tego, czy kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym lub pierwotnym, to początki będą dokładnie takie same. Poszukiwania kredytu na mieszkanie powinieneś zacząć od zbadania swojej zdolności kredytowej. Dowiesz się, czy możesz sobie pozwolić na zakup wymarzonego mieszkania. Ekspert kredytowy profesjonalnie przeprowadzi oceną Twojej zdolności kredytowej.

Zakup mieszkania to jedno. Musisz jednak pamiętać o tym, że mieszkanie trzeba wykończyć, wyremontować i wyposażyć. Kupić meble i sprzęt RTV/AGD. Zastanów się, czy będziesz w stanie sam wszystko sfinansować, czy będziesz starał się o dodatkowe środki w ramach kredytu na mieszkanie. Banki zazwyczaj wyrażają zgodę na przeznaczenie części środków z kredytu mieszkaniowego, np. na remont.

Konieczne będzie również wniesienie wkładu własnego. Wkład własny jest obowiązkowy, ale może być nim nie tylko gotówka, ale np. dodatkowe zabezpieczenie na innej nieruchomości. Rekomendacja S nakłada obowiązek wniesienia wkładu własnego na poziomie 20% wartości nieruchomości. Część banków zgadza się na wkład własny w wysokości 10%, ale wtedy musisz wykupić ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego. Warto jednak wnieść wysoki wkład własny, bo wtedy możesz liczyć na lepsze warunki kredytowania.

Jak znaleźć najtańszy kredyt mieszkaniowy – pomoc eksperta i kalkulator kredytu mieszkaniowego

Oferty kredytów mieszkaniowych różnią się między sobą kosztami kredytowania. Warto znaleźć najtańszy kredyt na mieszkanie. Jak to zrobić? Skontaktuj się z ekspertem kredytowym, który pomoże znaleźć Ci najtańszy kredyt mieszkaniowy. Mamy dużą wiedzę na temat ofert rynkowych i na bieżąco śledzimy wszystkie promocje. Na jednym spotkaniu porównamy oferty wielu banków i wybierzemy najlepsze z nich. Możesz również skorzystać z bardzo prostego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu mieszkaniowego. Wystarczy, że wpiszesz kilka podstawowych informacji, a dowiesz się, które banki mają obecnie najlepszą ofertę kredytów na mieszkanie i jakie są koszty tego zobowiązania. Przygotuj zatem takie informacje jak:

  • wartość nieruchomości,
  • wnioskowana kwota kredytu,
  • oczekiwany okres spłaty i typ rat,

Po wpisaniu danych pojawi się oferta kredytów mieszkaniowych poszczególnych banków.

Zawsze jednak informujemy naszych klientów, że informacje, które pozyskasz za pomocą kalkulatora kredytu mieszkaniowego, są orientacyjne. Bank do każdego klienta podchodzi indywidualnie i ma własne sposoby badania zdolności kredytowej. Dlatego ostateczna oferta, którą otrzymasz, może być inna. Kalkulator kredytu hipotecznego pozwoli Ci jednak na ocenę sytuacji rynkowej o dowiedzieć się, jakie mogą być koszty kredytu na mieszkanie.

Kredyty hipoteczne: od czego zależy rata

Na wysokość raty kapitałowo – odsetkowej ma wpływ wiele elementów. Eksperci kredytowi z kredytgdansk.pl zawsze informują swoich klientów, jakie czynniki wpływają na miesięczną ratę kredytu. Jest to jedna z podstawowych informacji, którą powinien znać klient banku. Choć sytuacja jest dynamiczna w związku ze wzrostem stóp procentowych i szuka się rozwiązań, które mogą pomóc kredytobiorcom, to wciąż zdecydowana większość kredytów hipotecznych jest oparta na zmiennym oprocentowaniu. Na wysokość odsetek wpływ ma stała marża banku oraz zmienna stopa WIBOR, której wysokość zależy od podstawowych stóp procentowych. Oznacza to, że każda zmiana stóp procentowych będzie miała wpływ na wysokość Twojej raty. Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie, możesz zdecydować się na kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową, która będzie obowiązywać przez 5 lat.

Kredyt na mieszkanie w budowie

Klienci często decydują się na mieszkanie z rynku pierwotnego, które jest dopiero na etapie budowy. Zanim jednak podpiszesz umowę z deweloperem i rozpoczniesz starania o kredyt mieszkaniowy, sprawdź wiarygodność dewelopera i zdobądź jak najwięcej informacji na temat inwestycji. Zacznij od analizy dokumentów, które otrzymałeś od pracownika banku. Dowiedz się, jaka jest sytuacja finansowa dewelopera i w jaki sposób finansuje swoje inwestycje. Sprawdź informacje o poprzednich realizacjach inwestora. Możesz nawet zwiedzić gotowe inwestycje i ocenić jakość wykończenia i użytych materiałów. Dużo informacji na temat dewelopera znajdziesz w sieci. Zweryfikuj informacje dotyczące terminu zakończenia budowy i przeniesienia praw własności. Kiedy jesteś już zdecydowany na konkretne mieszkanie, czas na negocjacje umowy deweloperskiej. Po podpisaniu umowy kompletujesz wymagane przez bank dokumenty i składasz wniosek o kredyt na mieszkanie. Teraz wystarczy czekać na decyzję kredytodawcy. Ekspert kredytowy na pewno zachęci Cię do złożenia więcej niż jednego wniosku. Dzięki temu masz większe szanse na kredyt mieszkaniowy i będziesz mógł wybrać najlepszą ofertę.

Kredyt na mieszkanie - jakie warunki?

W umowie kredytowej znajdziesz takie informacje jak termin wypłaty środków lub poszczególnych transz kredytu. Dowiesz się również jakie warunki musisz spełnić, żeby bank zrealizował transakcję. Wypłata kredytu na mieszkanie w transzach jest charakterystyczna dla rynku pierwotnego, kiedy kupujesz mieszkanie w budowie. Pierwsze wpłaty realizujesz z własnych środków, które są Twoim wkładem własnym. Dopiero potem bank zaczyna angażować środki pochodzące z kredytu mieszkaniowego. Sprawdź, jaki dokumenty powinieneś dostarczyć na poszczególnych etapach, żeby bank mógł przelać środki z danej transzy.

Kiedy deweloper odda nieruchomość do użytku, wtedy dochodzi do przeniesienia własności. Umawiasz się w tym celu z przedstawicielem dewelopera na podpisanie aktu notarialnego. Jako kredytobiorca masz obowiązek ustanowienia hipoteki na rzecz banku. Kiedy dojdzie do ustanowienia zabezpieczenia, informujesz o tym bank. Od tego momentu przestajesz płacić ubezpieczenie pomostowe.

Kredyt na mieszkanie na rynku wtórnym

Gotowe mieszkanie musi mieć uregulowaną sytuację prawną i mieć założoną księgę wieczystą. Jako eksperci kredytowi odradzamy zakup mieszkania, bez uregulowanego statusu prawnego. Zazwyczaj wiąże się to z problemami. Dlatego sprawdź, czy gotowe mieszkanie od dewelopera lub kupca na rynku wtórnym ma jasną sytuację prawną. W księdze wieczystej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat nieruchomości. Może się okazać, że w księdze wieczystej jest już wpisana hipoteka na rzecz innego banku. Trochę to komplikuje sytuację, ale nie oznacza, że nie otrzymasz kredytu taki lokal. Skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego, a na pewno wszystko uda się załatwić profesjonalnie i szybko.

Chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz. Kiedy sprawdzisz z ekspertem kredytowym Gdańsk swoją zdolność kredytową, możesz podpisać umowę przedwstępną ze sprzedającym. Zapewne będziesz musiał uiścić zaliczkę lub zadatek. Jest to gwarancja dla zbywcy, że nie zrezygnujesz z zakupu. Ustal ze sprzedającym termin na podpisanie aktu notarialnego. Czas, jaki dasz sobie na sfinalizowanie transakcji, powinien być nie krótszy niż 2-3 miesiące. Procedura kredytowa może zająć dużo czasu.

Określenie wartości przy kredycie mieszkaniowym

Dla banku bardzo ważna będzie wartość nieruchomości. Po pierwsze nieruchomości stanowi zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego, a po drugie bank w ten sposób weryfikuje zasadność kwoty, określonej we wniosku kredytowym. Oznacza to, że do wniosku musisz załączyć operat szacunkowy przygotowany przez rzeczoznawcę. Biegły zostanie wyznaczony przez bank, ale Ty również możesz wskazać swojego rzeczoznawcę. Oczywiście bank musi zaakceptować Twój wybór. Koszty operatu szacunkowego ponosi klient.

Kiedy bank zdecyduje się przyznać Ci kredyt, umawiasz się w placówce banku na podpisanie umowy. W następnym kroku finalizujesz transakcję zakupu mieszkania u notariusza. Będziesz musiał również uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych. Warto być przygotowanym na wszystkie koszty związane z kredytem. W akcie notarialnym ustanawiasz jednocześnie hipotekę na rzecz banku. Po przeniesieniu własności, bank wypłaci środki z kredytu na konto sprzedającego.

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyt na mieszkanie jest długoterminowy, może być przeznaczony na konkretny cel i musi być zabezpieczony w formie wpisu hipotecznego. Wszystko to sprawia, że kredyt na mieszkanie jest dużo tańszy niż kredyt gotówkowy. RRSO jest dużo niższe w przypadku kredytu na mieszkanie niż przy innego rodzaju zobowiązaniach. Jednak wciąż musisz się liczyć z dużymi kosztami, które będą obciążać Twój budżet przez wiele lat. Dlatego nasi klienci zwracają uwagę przede wszystkim na koszty kredytowania.

Jednym z pierwszych elementów, na który każdy z nas zwróci uwagę, jest oprocentowanie kredytu na mieszkanie. Większość kredytów hipotecznych ma oprocentowanie zmienna, ale coraz więcej banków ma w swojej ofercie kredyt z oprocentowaniem stałym, obowiązującym przez pierwsze 5 lat kredytu.

Oprocentowanie składa się z marży banku, która stanowi jego zysk oraz ze stawki WIBOR. Nie masz żadnego wpływu na stawkę WIBOR, czyli stawkę rynkową, po której banki pożyczają sobie pieniądze. Możesz natomiast negocjować z bankiem marżę kredytu mieszkaniowego. Jeżeli zdecydujesz się na oprocentowanie stałe, to masz pewność, że Twoja rata nie ulegnie zmianie przez jakiś czas. Niektóre banki zakładają możliwość przedłużenia tego okresu.

Również prowizja ma duży wpływ na koszt kredytu, choć jest niższa niż na przykład przy kredycie gotówkowym. Zdarza się, że banki rezygnują całkiem z pobierania prowizji. Sprawdź wtedy, czy marża kredytu nie jest wyższa niż przy innych ofertach.

Kredyt hipoteczny - na co jeszcze można go przeznaczyć?

Najczęściej kredyt hipoteczny jest udzielany na zakup mieszkania lub domu. Z pomocą kredytu na mieszkanie możesz jednak sfinansować inne cele akceptowane przez bank. Są to:

  • zakup działki budowlanej,
  • zakup działki z rozpoczętą budową,
  • zakup mieszkania od spółdzielni mieszkaniowej,
  • zakup udziału w nieruchomości,
  • przekształcenie lokatorskiego, spółdzielczego prawa do lokalu we własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego,
  • wykupienie mieszkania zakładowego lub komunalnego,
  • budowa domu na własną rękę, ale też realizowana przez dewelopera lub spółdzielnię mieszkaniową,
  • budowa domu całorocznego na działce rekreacyjnej,
  • przekształcenie nieruchomości niemieszkalnej na lokal mieszkalny,
  • remont, wykończenie, adaptacja, modernizacja mieszkania,
  • refinansowanie kredytu hipotecznego w innym banku,
  • konsolidacja innych zobowiązań.

Spis celów akceptowanych przez dany bank, znajdziesz np. w regulaminie kredytów hipotecznych. Wystarczy wejść na stronę internetową banku.

Jeżeli szukasz najlepszego kredytu mieszkaniowego i nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w naszym artykule, zapraszamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi z kredytgdansk.pl.

Kredyt na zakup mieszkania
z kredytGdansk.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (2331 ocen)

Oceń nasze usługi