Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Gdańsk

Kredyt na zakup działki
– bezpłatna pomoc ekspertów!

Zakupu działki budowlanej możesz dokonać na kilka sposobów: korzystając z własnych oszczędności lub starając się o kredyt hipoteczny, czy też kredyt gotówkowy.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt na zakup działki Kredyt na zakup działki

Porównujemy oferty 13 banków

PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. ING Bank Śląski Bank Millenium

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

kredytWroclaw.pl – pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szanujemy i rozumiemy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z nami poczujesz się bezpiecznie.

Kredyt Gdańsk
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu hipotecznego w najpopularniejszych bankach

Aktualnie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, na co wpłynęła zeszłoroczna obniżka stóp procentowych. Warto więc teraz zawnioskować o ofertę dla siebie, aby skorzystać z atrakcyjnych warunków.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millenium
Kwota kredytu:
50 000 1 100 000
Okres spłaty:
1 35
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów hipotecznych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytGdansk.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt na budowę domu

kredytGdansk.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Ponad 350 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych w Trójmieście w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt na zakup działki w 2022 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt na zakup działki Kredyt na zakup działki

Kredyt na zakup działki

Sprawdź, na które koszty warto uważać i jak otrzymać szybko decyzję kredytową.

Sprawdź szczegóły!

Kredyt na zakup działki

Chcesz rozpocząć budowę domu? Na sam początek musisz rozejrzeć się za odpowiednią działką budowlaną. Zakup działki nie należy do najtańszych. Klienci często korzystają z kredytu bankowego, żeby sfinalizować zakup ziemi. Najpopularniejsze produkty to kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy, choć są też inne sposoby. Specjalnie dla naszych klientów sprawdziliśmy, jakie są różnice między tymi dwoma produktami. Przygotowaliśmy ten krótki poradnik po to, żeby osoby zainteresowane kupnem działki budowlanej, przygotowały się do wysłania wniosku kredytowego.

Warto być świadomym, że ceny nieruchomości wciąż rosną. Dotyczy to jednak nie tylko mieszkań i domów, ale również działek budowlanych. Budowa własnego domu na działce budowlanej to bardzo kosztowna inwestycja. Zaczyna się właśnie od zakupu ziemi, chyba że jesteś już szczęśliwym posiadaczem działki, na której wybudujesz swój wymarzony dom. Jest to dopiero początek wydatków. Musisz się liczyć z takimi kosztami jak koszt projektu, zakupu materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz kosztowy wynagrodzenia ekipy budowlanej. W tym artykule skupimy się jednak na zakupie działki pod budowę domu. Jest to naprawdę duże wyzwanie, które wiąże się z kosztem na poziomie od kilkuset tysięcy do nawet miliona złotych. Wszystko zależy od lokalizacji i powierzchni ziemi. Nic więc dziwnego, że większość osób kupuje działkę budowlaną na kredyt. Warto rozważyć tę opcję, ponieważ z pomocą eksperta kredytowego możesz znaleźć kredyt na zakup działki na bardzo atrakcyjnych warunkach. Razem z ekspertem kredytowym z kredytgdansk.pl znajdziesz kredyt o parametrach, które będą dla Ciebie korzystne. Czego dowiesz się z naszego artykułu?

Zakup działki budowlanej - jaka cena za metr kwadratowy?

Ceny działek w Polsce będą bardzo zróżnicowane. Jak już zasygnalizowaliśmy wyżej kwota, jaką będziesz musiał przygotować na zakup działki budowlanej, zależy od jej powierzchni i lokalizacji. Na pewno najdroższe będą działki zlokalizowane w dużych miastach lub na ich obrzeżach, dobrze skomunikowane z miastem i z dostępem do infrastruktury, tj. placówki medyczne, działalność handlowo-usługowa, czy szkoły. Dużo tańsze będą działki w mniejszych miejscowościach, znajdujące się w dużej odległości od aglomeracji miejskich. Drugim parametr, który ma duży wpływ na cenę, jest to wielkość działki. Biorąc pod uwagę cenę za mkw, najdroższe będą działki do 800 m. Powyżej tej powierzchni ceny zaczynają spadać. Najmniej zapłacisz za powierzchnię powyżej jednego ha. Korzystając z popularnych serwisów, sprawdziliśmy ceny działek budowlanych w różnych miejscowościach. Na koniec lutego 2022 r. ceny ofertowe wg bankier.pl i otodom.pl kształtowały się następująco:

 • Warszawa: 1078 zł/mkw
 • Gdańsk: 1062 zł/mkw
 • Poznań: 893 zł/mkw
 • Kraków: 769 zł/mkw
 • Wrocław: 677 zł/mkw
 • Katowice: 597 zł/mkw
 • Białystok: 503 zł/mkw
 • Kielce: 491 zł/mkw
 • Olsztyn: 443 zł/mkw
 • Szczecin: 425 zł/mkw
 • Łódź: 355 zł/mkw
 • Lublin: 410 zł/mkw
 • Bydgoszcz: 418 zł/mkw
 • Rzeszów: 314 zł/mkw
 • Opole: 239 zł/mkw
 • Gorzów Wielkopolski: 217 zł/mkw

Nie jest zaskoczeniem pierwsza pozycja Warszawy, gdzie odnotowano najwyższą cenę ofertową za metr kwadratowy działki budowlanej w lutym 2022 r. w wysokości 1.078 zł/mkw. Najtańsze grunty budowlane znajdują się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie cena ofertowa wynosi 217 zł/mkw. Sprawdźmy również średnie ceny ofertowe w podziale na województwa:

 • mazowieckie: 228 zł/mkw
 • pomorskie: 227 zł/mkw
 • wielkopolskie: 172 zł/mkw
 • małopolskie: 168 zł/mkw
 • śląskie: 167 zł/mkw
 • dolnośląskie: 156 zł/mkw
 • zachodniopomorskie: 154 zł/mkw
 • podlaskie: 143 zł/mkw
 • opolskie: 96 zł/mkw
 • lubelskie: 127 zł/mkw
 • łódzkie: 103 zł/mkw
 • świętokrzyskie: 111 zł/mkw
 • lubuskie: 98 zł/mkw
 • kujawsko-pomorskie: 106 zł/mkw
 • warmińsko-mazurskie: 101 zł/mkw
 • podkarpackie: 89 zł/mkw

Najwyższe ceny zaobserwowaliśmy w województwie mazowieckim, gdzie średnia cena za metr wynosi 237 zł/mkw. W województwie pomorskim ceny za metr są prawie takie same. Najmniej za działkę zapłacimy w województwie podkarpackim, tylko 89 zł za mkw, chociaż w samym Rzeszowie cena za mkw wynosi 314 zł.

Jaki kredyt na działkę budowlaną będzie potrzebny?

Znalezienie odpowiedniej działki budowlanej, na której wybudujesz swój wymarzony dom, nie jest proste. Zazwyczaj szukamy przyjemnej lokalizacji z dostępem do infrastruktury i dobrze skomunikowanej z najbliższą aglomeracją. Cena też ma bardzo duże znaczenie. Wystarczy spojrzeć na średnie ceny ofertowe w Warszawie lub innym dużym mieście. Za działkę o powierzchni około 1000 mkw w Warszawie trzeba zapłacić nawet milion złotych i więcej. W Gdańsku również trzeba zapłacić ponad milion za działkę o takiej powierzchni, a na przykład we Wrocławiu 677 000 zł/mkw. Są to kwoty, które ciężko będzie wygospodarować z własnych oszczędności. Dlatego warto zastanowić się nad kredytem nad działką budowlaną.

Najczęściej klienci, którzy chcą kupić działkę budowlaną, składają wniosek o kredyt hipoteczny. Jest to zobowiązanie na wysokie kwoty, długoterminowe i może być przeznaczone na konkretny cel. Klienci mogą dopasować okres spłaty i płacić ratę adekwatną do swoich możliwości finansowych. Pamiętaj jednak, że im dłuższy okres finansowania, tym niższa miesięczna rata, ale koszt kredytowania jest za to dużo większy.

Bank, który udzieli długoterminowego kredytu hipotecznego, musi też zadbać o bezpieczeństwo powierzonych klientowi środków. Dlatego klient, przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny, zobowiązuje się do wpisania hipoteki na rzecz banku w księdze wieczystej. Procedura kredytowa przy zakupie działki na kredyt jest praktycznie taka sama jak przy zakupie mieszkania.

Można skorzystać z innego rozwiązania, a mianowicie złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Unikniesz wtedy długiej i skomplikowanej procedury. Kolejną zaletą kredytu gotówkowego jest możliwość dowolnego wydatkowania środków. Nie musisz tłumaczyć się przed bankiem, na co chcesz wydać pieniądze z kredytu. Jednak zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim maksymalna wysokość kredytu gotówkowego to 255 550 zł. Dlatego jest to opcja dla klientów, którzy chcą kupić działkę budowlaną i brakuje im niewiele do sfinalizowania transakcji.

Bank nie wymaga zabezpieczenie przy kredycie gotówkowym, ale koszty takiego zobowiązania są dużo wyższe nić przy kredycie hipotecznym. Kredyt gotówkowy proponujemy klientom, którzy szukają kredytu z uproszczoną procedurą i chcą sami decydować o wydatkowaniu pieniędzy z kredytów. Jest jeszcze jedno popularne rozwiązanie, które może być tańsze niż kredyt gotówkowy i ma trochę prostsze procedury niż kredyt hipoteczny. Mamy tutaj na mysi pożyczkę hipoteczną. Trzecim rozwiązaniem pozwalającym na zakup działki budowlanej jest pożyczka hipoteczna. Zaletą pożyczki hipotecznej jest to, że możesz swobodnie dysponować przyznanymi środkami. Biorąc pod uwagę charakter produktu, będziesz musiał ustanowić hipotekę na rzecz banku na nieruchomości, która będzie wolna od obciążeń. Maksymalna kwota pożyczki hipotecznej nie przekracza zazwyczaj 80% wartości nieruchomości, a umowę podpisuje się na nie więcej niż 20 lat. Całkowite koszty pożyczki hipotecznej są wyższe niż w przypadku kredytów hipotecznych, ale za to dużo mniejsze niż w przypadku kredytów gotówkowych.

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi z kedytgdansk.pl w celu uzyskania najlepszego sposobu finansowania.

Kredyt hipoteczny na działkę - co trzeba wiedzieć?

Zakup działki na kredyt nie różni się od zakupu mieszkania czy domu z pomocą kredytu hipotecznego. Warunki, które będziesz musiał spełnić, będą w zasadzie takie same. Są one następujące:

 • Będziesz musiał wykazać się dobrą zdolnością kredytową. Definicja zdolności kredytowej jest bardzo prosta. Mówiąc krótko, jest to Twoja zdolność do spłaty zobowiązania w terminach określonych w umowie kredytowej. Zdolność kredytową możesz sprawdzić jeszcze przed złożeniem wniosku kredytowego. Skontaktuj się w tym celu z ekspertem kredytowym, który szybko i profesjonalnie oceni Twoją zdolność kredytową. Możesz też skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego. Jest to proste narzędzie, które odpowie Ci na pytanie, o jaką kwotę kredytu możesz się starać.
 • Obowiązkowy wkład własny. Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego, wniesienie wkładu własnego jest obowiązkowe. Oznacza to, że nie trzymasz kredytu hipotecznego, jeśli nie masz środków na wkład własny. Minimalny wkład własny wynosi 20% wartości nieruchomości. Część banków zgadza się na wkład własny w wysokości 10%, pod warunkiem zakupu ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego. W przypadku kredytu na działkę budowlaną warunki są czasami jeszcze ostrzejsze. Są banki, które będą wymagać nawet 30% - 50% wartości działki. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twój wkład własny jest wystarczający, sprawdź oferty rynkowe za pomocą dostępnych w sieci rankingów i porównywarek finansowych. Możesz też skonsultować się z ekspertem kredytowym.
 • Odpowiednia nieruchomość. Bank udzieli Ci kredytu na zakup działki pod warunkiem, że za pomocą przyznanych środków sfinansujesz zakup działki budowlanej lub rekreacyjnej. Trudniej będzie z pozyskaniem kredytu hipotecznego na zakup działki rolnej.

Kredyt hipoteczny na zakup działki i budowę domu – czy to możliwe?

Zakup działki to dopiero pierwszy z wielu wydatków związanych z budową domu. W lepszej sytuacji są klienci, którzy już mają działkę budowlaną. Podczas składania wniosku o kredyt na budowę domu, działka budowlana może zostać uznana za wkład własny. Co w sytuacji, gdy chcesz wybudować dom, ale nie masz jeszcze działki? Wtedy składasz wniosek o kredyt hipoteczny na zakup działki i budowę domu jednocześnie. Na pewno będzie o wiele łatwiej będzie przeprowadzić jedną procedurę kredytową, niż dwie osobne transakcje. Kwota kredytu hipotecznego na zakup działki i budowę domu na pewno będzie bardzo wysoka. Tak samo wysokie będą koszty takiego kredytu. Jeżeli zależy ci na takim kredycie hipotecznym, musisz wykazać się wysoką zdolnością kredytową i mieć odpowiedni wkład własny.

Zakup działki - czy kredyty gotówkowe mogą zastąpić kredyty hipoteczne?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim to 255 550 zł. Taka kwota, choć wydaje się dość duża, może się okazać niewystarczająca na zakup działki w większym mieście. Są jednak sytuację, kiedy zalecamy takie rozwiązanie naszym klientom. Z pożyczki gotówkowej warto skorzystać, gdy dysponujemy już dużą kwotą, ale brakuje nam trochę gotówki na zakup działki. Nie ma wtedy potrzeby starać się o kredyt hipoteczny i przechodzić przez żmudną i długą procedurę kredytową. Można również rozważyć kredyt gotówkowy, gdy nie mamy oszczędności na wkład własny. Taką opcję skonsultuj jednak ze swoim ekspertem kredytowym, ponieważ kredyt gotówkowy może obniżyć Twoją zdolność kredytową. Możesz mieć wtedy problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Kredyt gotówkowy ma swoje zalety, takie jak swoboda dysponowania środkami oraz prosta i szybka procedura. Możesz wtedy kupić nawet działkę rolną, jeżeli wystarczy Ci środków. Zawsze jednak zwracamy uwagę na to, że kredyt gotówkowy jest droższy niż zobowiązanie hipoteczne. Ma to szczególne znaczenie, teraz gdy stopy procentowe mocno poszły w górę.

Kredyt na zakup działki budowlanej - jak banki oceniają zdolność kredytową?

Każdy bank przed podjęciem decyzji kredytowej musi przeprowadzić procedurę badania zdolność kredytowej. Jest do tego zobligowany przepisami prawa. Ocena zdolności kredytowej leży jednak w jak najlepszym interesie banku, jak i klienta. Dotyczy to w szczególności długoletnich zobowiązań na wysokie kwoty jak kredyt hipoteczny na zakup działki budowlanej.

Nie ma oczywiście znaczenia, czy starasz się o kredyt gotówkowy na zakup działki, czy o kredyt hipoteczny. W jednym i drugim przypadku bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i ryzyko wynikające z przyznania Ci środków. Największy wpływ na Twoją zdolność kredytową mają Twoje dochody. Bank sprawdzi wysokość Twoich dochodów, źródło dochodów, a także ich stabilność.

Bardzo duże znaczenie ma forma zatrudnienia, a nawet renoma pracodawcy. Banki premiują osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Najlepiej, jeśli jest to firma z dobrą pozycją rynkową lub związana z budżetówką. Szanse mają oczywiście też osoby, które pracują na podstawie umowy zlecenie lub dzieło. Warto wtedy skorzystać ze wsparcia eksperta kredytowego, który znajdzie kredyt dla osób zatrudnionych na umowie cywilnoprawnej.

Każda instytucja finansowa sprawdzi dokładnie również Twoje koszty utrzymania jak czynsz, prąd, czy gaz. Znaczenie ma również liczba osób w gospodarstwie domowym.

Do Twoich kosztów zaliczają się również inne zobowiązania finansowe, kredyty, pożyczki, limity w koncie itd. Wszystkie Twoje koszty obniżają osiągane przez Ciebie dochody. Bank musi zweryfikować, czy po opłaceniu wszystkich zobowiązań, będziesz w stanie płacić jeszcze ratę kredytu. Możesz poprawić swoją zdolność kredytową, rezygnując z wysokich kosztów i spłacając w miarę możliwości swoje zobowiązania finansowe. Dobrym pomysłem będzie zamknięcie limitów w koncie czy na karcie kredytowej. Nawet jeśli nie korzystasz z karty kredytowej, czy limitu, to i tak obciążą one Twoją zdolność kredytową. Karta kredytowa z limitem 10.000 zł może obniżać zdolność kredytową nawet o 500 zł.

Twoja wiarygodność finansowa to jeden z kluczowych elementów, które mają wpływ na decyzję kredytową banku. Bank na pewno sięgnie do bazy Biura Informacji Kredytowej, dzięki czemu dowie się, czy spłacałeś swoje zobowiązania w terminie. Spore i regularne opóźnienia w spłacie zobowiązań mogą być argumentem za odrzuceniem Twojego wniosku o kredyt na działkę budowlaną.

Kiedy starasz się o kredyt gotówkowy, procedura jest uproszczona i szybsza. Nie ma obowiązku wkładu własnego ani ustanawiania zabezpieczenia. W przypadku kredytu hipotecznego będziesz musiał dodatkowo przedstawić dokumenty związane z działką, ponieważ stanowi cel kredytu oraz jego główne zabezpieczenie.

Kredyt hipoteczny na działkę budowlaną - jakich dokumentów wymaga bank?

Lista dokumentów, które musisz przedłożyć w banku, będzie dłuższa w przypadku kredytu hipotecznego. Wynika to z konieczności dostarczenia informacji o działce, którą chcesz kupić. Jednak zawsze w pierwszej kolejności musisz złożyć poprawnie wypełniony wniosek kredytowy oraz przedstawić w banku dowód tożsamości. Kiedy do kredytu przystępują dwie osoby, to każda z nich musi potwierdzić swoją tożsamość. Dodatkowo małżeństwo z ustawową wspólnotą majątkową, ma obowiązek dostarczyć do banku skrócony odpis aktu małżeństwa. Bank, w którym zakładałeś konto osobiste, sprawdzał już Twoją tożsamość i najprawdopodobniej nie będzie jej weryfikował po raz drugi.

Do wniosku musisz załączyć również dokumenty finansowe i zaświadczenia od pracodawcy, które potwierdzą Twoją sytuację finansową i zawodową. Kolejna grupa to dokumenty finansowe pozwalające ocenić, jaka jest nasza sytuacja majątkowo-ekonomiczna. Wzór zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach powinieneś otrzymać w banku.

Bank może też zażądać wydruku z Twojego konta, na które wpływa wynagrodzenie oraz deklaracji podatkowej za rok lub ostatnie dwa lata. Jak już wspominaliśmy, przy kredycie hipotecznym musisz dostarczyć też dokumenty związane z nieruchomością. Przy zakupie działki budowlanej konieczne będzie udokumentowanie jej statusu. Bank musi wiedzieć, czy chcesz kupić działkę budowlaną, letniskową, rekreacyjną czy rolną. Inne ważne dokumenty to decyzja o warunkach zabudowy i plan zagospodarowania przestrzennego. Bank musi być pewien, że na działce można postawić budynek. Do niezbędnych dokumentów należą również:

 • aktualny wypis i wyrys z ewidencji gruntów,
 • odpis z księgi wieczystej,
 • potwierdzenie wpłaty wkładu własnego,
 • umowa przedwstępna uwzględniająca cenę transakcyjną.
 • akt notarialny potwierdzający, że jesteś właścicielem działki.

Kredyt na działkę - jak przygotować się do zaciągnięcia zobowiązania?

Ceny gruntów rosną z miesiąca na miesiąc. Czasami możemy zaobserwować niewielkie spadki, ale trudno ukryć, że ceny działek budowlanych są bardzo wysokie. Niewiele osób ma szanse na zakup działki z własnych środków. W większość przypadków wsparcie banku jest niezbędne. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Wysoka kwota kredytu, długoletnia umowa i wysokie koszty zadłużenia mogą stanowić nie lada wyzwanie dla każdego kredytobiorcy. Sprawdźmy, co możesz zrobić:

 • Warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego, który nie tylko pomoże znaleźć Ci najkorzystniejszy kredyt na zakup działki, ale również bezboleśnie przeprowadzi przez procedurę kredytową. Co możesz zyskać? Po pierwsze cała procedura będzie dla Ciebie łatwiejsza i szybsza. Wybór najlepszej oferty to oszczędność na poziomie kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych przez cały okres kredytowania.
 • Zalecamy naszym klientom obiektywne i spokojne przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej. Zadaj sobie pytanie, czy charakter Twojej pracy da Ci stabilne i długotrwałe źródło utrzymania. Jest to ważne, ponieważ przez wiele lat będziesz zobowiązany do spłacania kredytu na zakup działki.
 • Wkład własny jest obowiązkowy przy kredycie hipotecznym. Powinien on wynosić od 10% do 20% wartości nieruchomości, ale nie zawsze musi mieć formę gotówki. Może to być np. inna nieruchomość, która jest Twoją własnością.
 • Spłać swoje inne zobowiązania, jeżeli masz taką możliwość. Skup się na początku na niewielkich zobowiązaniach i na tych, gdzie zostało kilka rat do całkowitej spłaty. Możesz na własną rękę sprawdzić raport BIK, ponieważ mogą tam widnieć zobowiązania, o których zapomniałeś lub takie, o których nie wiedziałeś. Warto wyjaśnić takie wpisy w BIK, ponieważ w ten sposób zwiększysz swoją zdolność kredytową i będziesz dla banku wiarygodnym klientem.
 • Postaraj się o większe dochody. Pamiętaj, że bank akceptuje różne źródła dochodu. Mogą to być na przykład dochody pochodzące z wynajmowanej nieruchomości.

Jak znaleźć najlepszy kredyt na zakup działki

Ciężko jest znaleźć najlepszy kredyt na zakup działki, kiedy szuka się na własną rękę. Wynika to z tego, że o atrakcyjności kredyt decyduje wiele parametrów. Są na to na szczęście sprawdzone i skuteczne sposoby. Najlepszy z nich to współpraca z ekspertem kredytowym. Możesz również skorzystać z popularnych porównywarek kredytowych, rankingów i kalkulatorów kredytowych. Dowiesz się, gdzie możesz znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny na zakup działki.

Skontaktuj się z ekspertem kredytowym lub pracownikiem banku i sprawdź, jakie dokumenty musisz załączyć do wniosku kredytowego. Większość potrzebnych informacji znajdziesz również na stronach internetowych banków. Kiedy pozyskasz już wszystkie informacje i skompletujesz dokumenty, to czas na wysłanie wniosku kredytowego do banku. Jeżeli bank zgodzi się przyznać Ci kredyt, to w kolejnym kroku umawiasz się na podpisanie umowy kredytowej.

Kredyt na zakup działki - ile trzeba czekać na decyzję kredytową?

Niewielu klientów o tym wie, ale istnieją przepisy, które określają maksymalny czas oczekiwania na decyzję kredytową. Zgodnie z przepisami bank ma 21 dni kalendarzowych na podjęcie decyzji, licząc od dnia złożenia wniosku. Termin może ulec zmianie, jeżeli wniosek wymaga poprawek i nie załączyłeś wszystkich dokumentów. Wtedy czas wydania decyzji przez bank wydłuża się nawet do dwóch miesięcy. Co może spowodować wydłużenie tego okresu? Sama ocena zdolność kredytowej, zwłaszcza gdy dotyczy kredytu hipotecznego, zabiera dużo czasu. Kiedy w trakcie tej procedury okaże się, że brakuje jakiegoś dokumentu, bank zatrzymuje proces do czasu uzupełnienia załączników. W tym czasie analitycy zaczynają ocenę innych wniosków, a Twój znowu trafia do kolejki.

Kredyty hipoteczne to bardzo popularny produkt, a do banków wciąż wpływa wiele wniosków. Zdarza się, że bank nie dysponuje wystarczającą liczbą pracowników i nie ma możliwości rozpatrzyć wszystkich wniosków w ustawowym terminie.

Kolejna kwestia, która może wydłużyć termin oczekiwania na decyzję kredytową, to wycena nieruchomości. Na przygotowanie operatu szacunkowego możesz czekać od kilku do kilkunastu dni, ponieważ osób zainteresowanych wyceną jest bardzo dużo.

O wiele krócej będziesz czekał na decyzję banku, kiedy wybierzesz kredyt gotówkowy. Bank zazwyczaj podejmuje decyzję w kilka, maksymalnie kilkanaście dni. Coraz częściej zdarza się, że bankowi wystarczy jeden dzień na podjęcie decyzji kredytowej. Okres rozpatrywania wniosku zależy od kwoty finansowania, okresu spłaty oraz to, czy kredytodawca jest już klientem banku. Przyspieszona procedura dotyczy zazwyczaj niewielkich kwot.

W którym banku zaciągnąć kredyt na kupno działki budowlanej?

To pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Zacznijmy od tego, że najkorzystniejszy kredyt na zakup działki, dla każdego klienta może oznaczać coś innego. Część klientów weźmie kredyt w banku, w którym mają konto osobiste, z którego korzystają na co dzień i na które wpływa wynagrodzenie. W takim przypadku unikniemy procedury weryfikacji, a bank będzie miał informacje o wpływach na rachunek i wysokości wynagrodzenia. Może się zdarzyć, że jako lojalny i wieloletni klient banku, otrzymasz propozycję kredytu na atrakcyjnych warunkach. Jednak warto rozejrzeć się za innymi ofertami. Z pomocą eksperta kredytowego możesz szybko porównać propozycje innych banków i sprawdzić, który z nich proponuje najtańszy kredyt na zakup działki. Niekoniecznie będzie to bank, z którego usług korzystałeś do tej pory. Wybierając najkorzystniejszą opcję, możesz zaoszczędzisz sporo na odsetkach. Przygotowaliśmy dla Ciebie opis kilku ofert.

Kredyt na działkę budowlaną w Credit Agricole

Kredyt hipoteczny w Banku Credit Agricole to bardzo popularny produkt wśród naszych klientów. Dzięki temu produktowi finansowemu możesz sfinansować:

 • zakup działki rekreacyjnej,
 • działki budowlanej,
 • działki budowlanej z rozpoczętą budową domu.

Kiedy weźmiesz kredyt na zakup działki, masz również otwartą drogę do złożenia kolejnego wniosku kredytowego, tym razem na budowę domu. Jakie są warunki kredytu na zakup działki w Credit Agricole:

 • minimalna kwota kredytu na zakup działki wynosi 40.000 zł,
 • maksymalny okres kredytowania to 25 lat.
 • kredyt na działkę budowlaną w Credit Agricole udzielany jest wyłącznie w złotówkach,
 • maksymalna kwota nie może przekraczać 50% wartości działki budowlanej,
 • Bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

Możesz wybrać między dwoma wariantami kredytu:

 1. Bez prowizji, ale z wyższą marżą.
 2. Z niższą marżą, ale z prowizją za udzielenie finansowania.

Klienci, którzy wybrali ofertę produktową Credit Agricole, mogą skorzystać co 12 miesięcy z wakacji kredytowych. Warunkiem jest rzetelność i terminowość w spłacie rat. Zakup działki budowlanej to dopiero początek wydatków. Dlatego klienci Credit Agricole mogą na początku płacić tylko odsetki, a karencja w spłacie kapitału może wynosić nawet 12 miesięcy. Kiedy kupujesz działkę z rozpoczętą budową domu, możesz wydłużyć okres karencji do 36 miesięcy.

Kredyt na działkę budowlaną w PKO BP

W PKO BP kredyt hipoteczny na zakup działki budowlanej nazywa się Kredyt Własny Kąt Hipoteczny. Jest to korzystna i ciekawa oferta, ponieważ zapewnia finansowanie nawet do 90% wartości nieruchomości. Dużą zaletą jest możliwość wyboru raty stałej lub zmiennej. Co więcej, jeśli skorzystasz z ubezpieczenia od utraty pracy, bank nie pobierze od Ciebie prowizji za udzielenie kredytu. Oto jakie cele sfinansujesz z pomocą kredytu hipotecznego w PKO BP:

 • zakup działki budowlanej,
 • zakup i zagospodarowanie działki rekreacyjnej,
 • budowę domu,
 • zakup lub remont domu,
 • zakup mieszkania, garażu lub miejsca postojowego.

Pozostałe warunki kredytu Własny Kąt Hipoteczny to:

 • maksymalny okres kredytowania to 35 lat,
 • bank nie ustalił minimalnej kwoty kredytu,
 • kredyt możesz spłacać w ratach równych lub malejących, ale możesz w każdym momencie trwania umowy zmienić zasady spłaty, podpisując odpowiedni aneks.
 • oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne z możliwością przekształcenia.

Kredyt na działkę budowlaną w Banku Pekao

Z pomocą kredytu hipotecznego w Banku Pekao możesz zrealizować następujące cele:

 • zakup działki budowlanej,
 • domu lub mieszkania,
 • spłatę kredytu lub kredytów zaciągniętych w innym banku.

Wniosek kredytowy możesz złożyć on-line i spokojnie oczekiwać na decyzję banku. W PEKAO wystarczy wkład własny na poziomie 10% wartości nieruchomości, bank sfinansuje nawet 90% inwestycji. Możesz zdecydować się na stałą lub zmienną stopę procentową. Bank nie pobiera opłat za promesę kredytową.

Kredyt na działkę budowlaną w Banku Pocztowym

Kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym możesz wykorzystać na:

 • zakup działki budowlanej i rekreacyjnej, 
 • budowę domu,
 • zakup mieszkania lub domu,
 • refinansowanie kredytu zaciągniętego w innym banku, zabezpieczonego jest hipoteką.

Cechy kredytu na zakup działki w Banku Pocztowym:

 • minimalna kwota finansowania to 50.000 zł,
 • maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat,
 • jest udzielany w złotych polskich,
 • finansowanie do 80% wartości nieruchomości, czyli Twój wkład własny musi być na poziomie co najmniej 20%.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie na działkę?

Pierwszy krok to oczywiście wybór odpowiedniej działki. Parametry działki są kluczowe, kiedy zamierasz sfinansować jej zakup z pomocą kredytu na zakup działki. Na wybranej działce powinieneś mieć przede wszystkim możliwość wybudowania domu. Przykładowo nie każda działka rolna może zostać przekształcona na budowlaną.

Zwróć uwagę również na to, czy działka jest uzbrojona w media, czy prowadzi do niej utwardzona droga i jak prezentują się warunki zagospodarowania przestrzennego. Jest to bardzo ważne, ponieważ kiedy rozpoczniesz budowę, może się okazać, że niektóre przepisy na to nie pozwalają. Jako nabywca przeanalizuj dokładnie informacje umieszczone w księdze wieczystej nieruchomości. W ten sposób minimalizujesz ryzyko, że kupisz nieruchomości o niejasnym statusie prawnym lub zadłużoną u różnych wierzycieli. Wszystkie osoby zainteresowane kredytem na zakup działki, zachęcamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi z kredytgdansk.pl

Kredyt na zakup działki
z kredytGdansk.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (5112 ocen)

Oceń nasze usługi