Masz pytania? Zadzwoń: 571 394 901
Kredyt Gdańsk

Kredyt konsolidacyjny
- bezpłatna pomoc ekspertów!

Kredyt konsolidacyjny jest formą kredytu, który pozwala połączyć (skonsolidować) kilka Twoich obecnych zobowiązań bankowych i pozabankowych w jeden kredyt.

Wsparcie przy wyborze kredytu
Kredyt konsolidacyjny Kredyt konsolidacyjny

Porównujemy oferty 13 banków

mBank PKO Bank Polski BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank Pekao S.A.

Ekspert kredytowy online

Sprawdź zdolność, porównaj oferty i zapewnij sobie najtańszy kredyt.

Skontaktuj
z się ekspertem

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego przy kredycie konsolidacyjnym?

Na rynku działa obecnie około kilkunastu banków, a prawie każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny. Czasami jeden bank oferuje kilka rozwiązań w ramach kredytu konsolidacyjnego. Jak w takim razie wybrać korzystnie?

Kredyt Gdańsk
Dowiedz się więcej

Porównanie ofert kredytu konsolidacyjnego w najpopularniejszych bankach

Szukasz kredytu konsolidacyjnego? Oszczędź wybierając najtańszy - sprawdź porównanie.

mBank
PKO Bank Polski
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Bank Pekao S.A.
ING Bank Śląski
Bank Millenium
Kwota kredytu:
10 000 250 000
Okres spłaty:
1 10
lat
Wysokość miesięcznej raty: 000,00 zł
Prowizja: 0
RRSO: 0

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Przykład reprezentatywny
Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych banków oraz informacji podanych przez Klienta. KredytGdansk.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych poniżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny

kredytGdansk.pl – ekspert finansowy
Porozmawiajmy
Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Ponad 50 pozytywnych opinii w Google

Kredyt Gdańsk Kredyt Gdańsk

Jesteśmy jednymi z najlepiej i najczęściej ocenianych ekspertów kredytowych w Gdańsku w Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Z roku na rok grono naszych klientów dynamicznie się rozrasta, a wraz z nim nasz zespół ekspertów. Zaufanie do nas wynika z dobrej opinii, cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni jako rzetelni, profesjonalni i skuteczni eksperci kredytowi.

Znajdź kredyt, którego potrzebujesz!

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem w naszym biurze, w Twoim domu, telefoniczne lub online.

Wiadomość do eksperta Sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy Formularz kontaktowy
Telefon do eksperta Porozmawiajmy (+48) 571 394 901

Kredyt konsolidacyjny w 2022 roku - co warto wiedzieć i czy warto skorzystać

Kredyt konsolidacyjny Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

Jedna miesięczna rata zamiast kilku, przejrzystość i lepsza kontrola domowego budżetu. 

Sprawdź szczegóły!

Kredyt konsolidacyjny 2022 z ekspertem kredytowym

Kredyt konsolidacyjny jest to bankowy produkt finansowy, a klienci korzystają z niego, żeby spłacić swoje zobowiązania finansowe. Nie ma znaczenia, ile jest tych zobowiązań i w jakich instytucjach zostały podpisane umowy. Jest to rozwiązanie dla osób, które mają kilka kredytów i pożyczek i płacą w związku z tym wysoką ratę. Eksperci kredytowi z www.kredytgdansk.pl przygotowali kompendium wiedzy na temat różnych produktów finansowych. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – jak działa produkt?

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że scalasz kilka rat w jedną, mniejszą ratę. Nie ma znaczenia, gdzie zaciągnąłeś swoje zobowiązania ani jakiego rodzaju kredyty czy pożyczki chcesz konsolidować. Ratę płacisz raz w miesiącu, która jest ustalana na podstawie jednej stopy procentowej. Pozwala Ci to zatem również na uporządkowanie swoich finansów. Konsolidacja będzie miała sens, kiedy w ten sposób scalisz wszystkie Twoje zobowiązania, a rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa niż suma wszystkich dotychczasowych rat.

Mechanizm kredytu konsolidacyjnego jest bardzo prosty. Bank, który będzie konsolidował Twoje zobowiązania, nie wypłaci pieniędzy na Twoje konto. Środki trafią bezpośrednio do Twoich kredytodawców. W ramach kredytu konsolidacyjnego możesz się postarać o dodatkową gotówkę, ale to będzie zależeć od Twojej zdolności kredytowej.

Podajmy prosty przykład: W różnych instytucjach finansowych masz trzy różne zobowiązania: kredyt konsumencki, pożyczkę i kredyt ratalny. Płacisz raty w łącznej wysokości 1800 zł. Oprocentowanie każdego zobowiązania jest inne, a raty płacisz w różnych dniach. Chcesz uporządkować swoje finanse i płacić niższą ratę. Ekspert kredytowy podpowiada Ci rozwiązanie w postaci kredytu konsolidacyjnego. Teraz płacisz jedną ratę w wysokości 1560 zł.

Eksperci kredytowi z www.kredytgdansk.pl podpowiadają: W związku z serią podwyżek procentowych raty kredytów poszły mocno w górę, a coraz więcej klientów ma problem z ich spłatą. Dotyczy to przede wszystkim klientów, którzy mają kilka zobowiązań. Pośrednicy kredytowy pomoże znaleźć Ci najlepszy kredyt konsolidacyjny, dzięki czemu będziesz płacił niższą ratę.

Jakie kredyty i inne zobowiązania można skonsolidować?

Klienci najczęściej zadają pytania, czy mogą skonsolidować każde zobowiązanie kredytowe. Zastanawiają się również, czy można skonsolidować kredyt hipoteczny z kartą kredytową. Jeżeli spełnisz określone warunki, to banki chętnie konsolidują różnego rodzaju zobowiązania. Przykłady produktów finansowych, które możesz skonsolidować:

  1. Konsolidacja kredytu hipotecznego – jest to możliwe, gdy przeniesiesz zabezpieczenie hipoteczne na nowy bank.
  2. Konsolidacja karty kredytowej – przenosisz zadłużenia wynikające z kilku kart kredytowych do jednego banku.
  3. Konsolidacja kredytów samochodowych – scalasz kredyty zaciągnięte na zakup pojazdów mechanicznych, tj. samochód lub motor.
  4. Konsolidacja pożyczek gotówkowych – możesz skonsolidować pożyczki bankowe oraz zadłużenie, które powstało poza systemem bankowym.
  5. Konsolidacja kredytów ratalnych – kredyt ratalny na meble, sprzęt AGD zaciągasz w banku, który współpracuje z danym sklepem. Jeżeli będzie to opłacalne, możesz skonsolidować wszystkie kredyty ratalne w innym banku.

Kredyt konsolidacyjny - czy się opłaca?

Głównym celem kredytu konsolidacyjnego jest połączenie wszystkich rat Twoich zobowiązań finansowych w jedną ratę, która będzie niższa. Tylko wtedy konsolidacja będzie miała sens. Jeszcze korzystniejszą opcją jest kredyt konsolidacyjny, który ma niższe oprocentowanie, niż Twoje inne zobowiązania. Niższa rata może wynikać bowiem z wydłużenie okresu spłaty lub z niższych opłat, w tym oprocentowania. Jest też i druga korzyść, a mianowicie spłata jednej raty, zamiast kilku. Dzięki temu robisz jeden przelew, a nie kilka. Daje Ci to komfort i wygodę, a także pewność, że nie zapomnisz o żadnej racie.

Nie oznacza to jednak, że całkowite koszty kredytu będą niższe. Bank, który dokona konsolidacji, będzie chciał zarobić. Dlatego, nawet gdy rata kredytu i jego oprocentowanie będą niższe, to koszty mogą okazać się wyższe. Wynika to z tego, że okres kredytowania ulegnie wydłużeniu, a oprócz tego może się okazać, że bank będzie wymagał opłacenia prowizji za konsolidację.

Sam musisz zdecydować, czy ważniejsza jest dla Ciebie jedna, niższa rata, czy niższe całkowite koszty kredytu. Klientom, którzy wpadli w pętle zadłużenia i mają problem ze spłatą rat, będziemy jednak proponować konsolidację, ponieważ:

  • Minimalizują ryzyko niewypłacalności,
  • Utrzymują zdolność kredytową na dobrym poziomie,
  • W opinii banków będą wiarygodnymi klientami.

Lepiej w oczach klientów wygląda klient, który ma jeden kredyt niż kilka. Jeżeli zależy Ci na szybszej procedurze, to skorzystaj z oferty kredytu konsolidacyjnego on-line.

Kredyt konsolidacyjny – dla kogo?

Kredyt konsolidacyjny może być bardzo ciekawą opcją dla osób, które mierzą się ze wzrostem stóp procentowych. Pamiętaj jednak, że kredyt konsolidacyjny to oferta dla osób, które do tej pory płaciły swoje zobowiązania w terminie. O kredyt konsolidacyjny możesz starać się w placówce bankowej lub składając wniosek o kredyt konsolidacyjny on-line. Niezależnie od kanału sprzedażowego, który wybierzesz, bank zawsze dokładnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową oraz wiarygodność finansową. Kiedy raport z BIK wykaże, że masz spore opóźnienia w płatnościach, bank najpewniej odmówi Ci kredytu.

Podsumowanie:

  • Kredyt konsolidacyjny jest to dobre rozwiązanie dla osób, które płacą kilka rat i chcą płacić jedną, niższą ratę.
  • O kredyt konsolidacyjny mogą starać się osoby, które płacą swoje raty w terminie.
  • Jeśli obawiasz się, że możesz mieć problemy ze spłatą wszystkich rat, to złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny.
  • Nierzetelny płatnik może mieć problem z uzyskaniem zgody na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Rozróżniamy następujące rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

  1. Kredyt hipoteczny konsolidacyjny. Produkt ten wymaga ustanowienia zabezpieczenia w postaci hipoteki. Właścicielem nieruchomości może być kredytobiorca lub osoba trzecia, która poręczy kredyt. Zaletą tego produktu jest możliwość uzyskania sporej gotówki i rozłożenie płatności na wiele lat. Będziesz musiał jednak przebrnąć przez wieloetapową procedurę, a na odpowiedź możesz czekać nawet miesiąc.
  2. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Ciesz się sporą popularnością wśród naszych klientów. Jest wyżej oprocentowany niż kredyt konsolidacyjny hipoteczny, ale formalności jest dużo mniej i nie musisz wnosić zabezpieczenia. Wystarczy dobra zdolność kredytowa. Wniosek możesz złożyć on-line.
  3. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki i zabezpieczeń. Scala zobowiązania związane z celem konsumpcyjnym. Szybkie formalności i niewielka kwota kredytu to cechy charakterystyczne tego produktu.

Kredyt konsolidacyjny - procedura

Zapoznamy Cię teraz z procedurą pozyskania kredytu konsolidacyjnego krok po kroku:

  • W pierwszym kroku należy znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny. W tym celu udaj się do eksperta kredytowego. Ekspert kredytowy zaprezentuje Ci najatrakcyjniejsze oferty kredytów konsolidacyjnych, które będą odpowiadać Twoim potrzebom. Możesz o pomoc poprosić eksperta kredytowego z kredytGdansk.pl, który pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny.
  • Następnie powinieneś wypełnić i złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny. Do wniosku załącz m.in. zaświadczenie o dochodach, umowy kredytowe wraz z harmonogramami spłat oraz ostatnie dowody spłaty rat. Bank musi wiedzieć, jaką kwotę chcesz skonsolidować.
  • Na podstawie wniosku i załączonych dokumentów bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Oprócz tego sięgnie po raport BIK, żeby dowiedzieć się, ile masz zobowiązań i czy spłacasz je w terminie.
  • Jeżeli bank oceni pozytywnie Twój wniosek, to spłaci Twoje zobowiązania w innych instytucjach finansowych, a Ty otrzymasz nowy harmonogram i będziesz płacił jedną ratę.

Kredyt konsolidacyjny – jakie warunki muszę spełnić?

Podstawowe warunki, które musisz spełnić, żeby starać się o kredyt konsolidacyjny to:

  • Wysoka zdolność kredytowa, na którą wpływ mają stabilne źródło dochodów, dobra pensja, ale również miesięczne koszty utrzymania.
  • Dobra historia kredytowa, czyli regulowanie swoich płatności na czas, a także niewykraczająca ponad normę liczba zobowiązań.
  • Złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku o kredyt konsolidacyjny z wymaganymi załącznikami, a przede wszystkim z informacją o wysokości zobowiązań.

Źródła dochodu akceptowane przez banki - kredyt konsolidacyjny 2022

Banki akceptują różne źródła dochodów:

  • z umowy o pracę na czas określony i nieokreślony,
  • pochodzące z prowadzonej działalności gospodarczej,
  • z umów cywilnoprawnych, ale warunkiem są regularne dochody,
  • z emerytur i rent różnego rodzaju.

Preferowani są klienci, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Są to klienci wiarygodni ze stabilną sytuacją zawodową. Jednak banki coraz częściej otwierają się na klientów, którzy prowadzą swoją działalność, pracują na umowie o dzieło lub na podstawie umowy zlecenia.

Kredyt konsolidacyjny, a zdolność kredytowa

Banki przyznają kredyty i pożyczki, klientom, którzy mają dobrą zdolność kredytową. Dotyczy to również kredytów konsolidacyjnych. Bank ocenia Twoją zdolność kredytową na podstawie następujących informacji:

  • Wysokości Twoich dochodów,
  • Comiesięcznych kosztów utrzymania, np. czynsz, opłaty za media.
  • Wysokości innych zobowiązań.

Wydatki i zobowiązania zaciągnięte w innych instytucjach finansowych będą obniżać Twoją zdolność kredytową. Dlaczego zdolność kredytowa jest taka ważna? Banki podejmują decyzję na podstawie zdolności kredytowej, ponieważ jest to główny wskaźnik, który z dużym prawdopodobieństwem określa Twoją zdolność do regulowania zobowiązań w terminie. Jest też inna kwestia, którą warto w tym miejscu poruszyć. Kredyt konsolidacyjny ma pozytywny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu płacisz jedną, niższą ratę. Dzięki temu budżet, który pozostanie Ci do dyspozycji, będzie większy. Wyższa zdolność kredytowa pozwoli Ci na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, jeśli będzie to konieczne.

Jakie są koszty i oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych?

Korzystny kredyt konsolidacyjny powinien mieć możliwie niską RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową. RRSO uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem. Jest to oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, czy też inne opłaty. Samo oprocentowanie nie powie nam o tym, czy dany kredyt konsolidacyjny jest najlepszy na rynku. Powinieneś szukać kredytu konsolidacyjnego z najniższym RRSO. Możesz również porównać RRSO Twoich obecnych kredytów z RRSO kredytu konsolidacyjnego.

Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę również na oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Dowiesz się wtedy, czy kredyt konsolidacyjny jest korzystny i czy warto wnioskować o taki produkt. Warto znaleźć kredyt konsolidacyjny z niższym oprocentowaniem niż nasze dotychczasowe zobowiązania. Przykładowo kredyt konsolidacyjny gotówkowy powinien mieć niższe oprocentowanie niż zobowiązanie na karcie kredytowej. Oprocentowanie to również główny element kosztów kredytowania. W jaki sposób sprawdzić i porównać RRSO i oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych? Przede wszystkim zachęcamy do spotkania z ekspertem kredytowym, który porówna na jednym spotkaniu oferty co najmniej kilkunastu banków. Możesz również skorzystać z popularnych porównywarek finansowych, które znajdziesz w Internecie. Oprócz oprocentowania na koszt kredytu wpływa również:

  • Prowizja – może być na tyle wysoka, że nawet przy niskim oprocentowaniu, podniesie znacząco koszt kredytu.
  • Obowiązkowe i fakultatywne ubezpieczenia – warto się zastanowić nad nabyciem dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ wtedy bank może zaproponować niższą marżę.
  • Opłaty przygotowawcze oraz opłaty niezwiązane bezpośrednio z kredytem, tj. opłata za ustanowienie hipoteki.

Nawet jeśli bank promuje swój kredyt konsolidacyjny jako tani, to warto sprawdzić wszystkie koszty, które są z nim związane. Dopiero wtedy będziesz mógł stwierdzić, czy opłaca się wziąć taki kredyt. W takiej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia eksperta kredytowego z kredytgdansk.pl.

Na jaki maksymalny okres można wziąć kredyt konsolidacyjny?

Maksymalny okres kredytowania przy kredycie konsolidacyjnym zależy od rodzaju zobowiązania i od instytucji finansowej, z którą podpiszesz umowę. Przykładowo kredyt konsolidacyjny hipoteczny możesz otrzymać na 10 lat – 20 lat. W przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego czas kredytowania wyniesie średnio od 7 do 10 lat.

Jakie dokumenty wymagane są do uzyskania kredytu konsolidacyjnego?

Najbardziej pracochłonna i nielubiana przez klientów część procedury kredytowej to kompletowanie dokumentów, które musisz złożyć w banku. Pomoże Ci w tym ekspert kredytowy. Podstawowe dokumenty to:

  • Dokument ze zdjęciem potwierdzający Twoją tożsamość, przede wszystkim jest to dowód osobisty.
  • Zaświadczenie od pracodawcy o dochodach. Dochody można uzyskiwać z różnych źródeł, dlatego warto podać wszystkie, ponieważ zwiększy to Twoją zdolność kredytową. Jest to bardzo ważny dokument dla banku. Jeżeli jesteś na umowie o pracę na czas nieokreślony, potrzebne Ci będzie zaświadczenie o dochodach. Osoby, które mają umowę na czas określony, powinny donieść do banku promesę przedłużenia od banku od pracodawcy. Emeryci i renciści powinni dostarczyć ostatni odcinek wypłaty świadczenia kopię ostatniej waloryzacji lub ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia.
  • Bank musi wiedzieć, skąd wynika kwota konsolidacji. Dlatego musisz przedłożyć wszystkie umowy kredytowe lub pożyczkowe, które będą podlegać konsolidacji wraz z harmonogramem oraz dowody dotychczasowych wpłat.

Klienci, którzy prowadzą działalność gospodarczą, oprócz wymienionych wyżej dokumentów, powinni dostarczyć do banku:

  • kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG) lub odpis z KRS,
  • zaświadczenie z ZUS lub KRUS o niezaleganiu ze składkami,
  • zaświadczenie z US o niezaleganiu z podatkami.

Eksperci kredytowi z www.kredytgdansk.pl przygotowali również listę innych ważnych dokumentów, które będą niezbędne do starania się o kredyt konsolidacyjny:

  • Zestawienie kwot Twoich kredytów i pożyczek, które pozostały do spłaty,
  • Wysokość miesięcznych rat w ramach zobowiązań,
  • daty zawarcia umów i ich numery,
  • harmonogramy spłaty,
  • zaświadczenia z banków i innych instytucji finansowych o aktualnym zadłużeniu,
  • dowody dwóch ostatnich dowodów spłaty rat kredytów, jakie chcesz konsolidować.

Do kredytu konsolidacyjnego hipotecznego będą potrzebne również dokumenty związane z nieruchomością. Kredyt konsolidacyjny wymaga dobrego przygotowania. Pamiętaj, że możesz poprosić o pomoc swojego eksperta kredytowego.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Klienci dopiero od niedawna zaczynają odkrywać korzyści wynikające z kredytu konsolidacyjnego. Zdarza się jednak, że klienci wybierają ofertę, która niekoniecznie będzie dla nich korzystna. Może się okazać, że na rynku znajdują się dużo atrakcyjniejsze produkty. Na oferty bankowe ma również wpływ ogólna sytuacja makroekonomiczna. Jeśli będzie ona korzystna dla kredytobiorców, to warto rozważyć ponowną konsolidację. Zawsze warto zadbać o swój domowy budżet.

Banki wychodzą naprzeciw swoim klientom i dlatego proponują konsolidację kredytów konsolidacyjnych z innymi zobowiązaniami albo konsolidację z dodatkową gotówką. Korzystając z takiego rozwiązania, płacisz jedną, niższą ratę. W Twojej kieszeni co miesiąc zostaje więcej pieniędzy. Jak już wspomnieliśmy, możesz się starać o dodatkową gotówkę.

Co warto zweryfikować i sprawdzić przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego?

Swoim klientom zawsze zalecamy zdrowy rozsądek przy wyborze oferty. Należy wybrać taki produkt, który przyniesie Ci wymierne korzyści. Najlepszą ofertę możesz znaleźć z ekspertem kredytowym. Na sam początek należy sprawdzić elementy oferty, a szczególnie koszty takiego zobowiązania. Są to:

  • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa,
  • Wysokość oprocentowania, prowizji i opłaty przygotowawczej,
  • Koszty związane z wcześniejszą spłatą zobowiązań w dotychczasowych bankach,
  • Maksymalny okres kredytowania,
  • Wysokość miesięcznej raty po konsolidacji,
  • Jakiego rodzaju zobowiązania i do jakiej kwoty możesz skonsolidować,
  • Jakie warunki musisz spełnić, żeby skorzystać z konsolidacji,
  • Jakie zabezpieczenia powinieneś ustanowić,
  • Możliwość starania się o dodatkową gotówkę w ramach konsolidacji.

Najważniejsze dla Ciebie będzie porównanie kosztów w ramach ofert. Odpowie Ci to na pytania, czy warto skorzystać z konsolidacji, czy lepiej pozostać przy obecnych kredytach.

Co warto zweryfikować i sprawdzić przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny powinien wiązać się z określonymi korzyściami dla nas. Dlatego nie należy zbyt pochopnie podejmować decyzji co do skorzystania z takiej oferty. Przede wszystkim należy sprawdzić wszystkie koszty związane z konsolidacją, a także inne elementy takiego zobowiązania. Zatem zanim zdecydujesz się na konsolidację, to sprawdź:

  • Wysokość oprocentowania, prowizji i opłaty przygotowawczej,
  • Wysokość pozostałych kosztów przeprowadzenia takiej operacji – łącznie z kosztami przedterminowej spłaty kredytów i pożyczek, jakie ma obejmować konsolidacja,
  • Maksymalny okres kredytowania,
  • Wysokość miesięcznej raty po konsolidacji,
  • Jakie kredyty i pożyczki można konsolidować w danej instytucji kredytowej lub pożyczkowej,
  • Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z konsolidacji,
  • Czy istnieje możliwość otrzymania dodatkowej gotówki wraz z konsolidacją kredytową.

Konieczne do podjęcia decyzji będzie porównanie ponoszonych dotychczas kosztów kredytowych z kosztami związanymi z konsolidacją. To pomoże podjąć Ci decyzję, czy warto skorzystać z takiej oferty, czy lepiej pozostać przy obecnych zobowiązaniach.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny ma bardzo dużo zalet i może przynieść Ci wymierne korzyści. Przygotowaliśmy zestawienie wszystkich atutów kredytu konsolidacyjnego:

  • zamiana kilku rat w jedną, płatną raz w miesiącu, co pozwoli Ci na uporządkowanie swojego budżetu.
  • Jedna, niższa rata, dzięki której zostanie Ci co miesiąc więcej środków do dyspozycji, a Twoja zdolność kredytowa się poprawi.
  • Przy okazji przenoszenia zobowiązań do innego banku, wykorzystaj to, że bank chce pozyskać nowego klienta i rozpocznij negocjacje. Bank chętnie zaproponuje niższą marżę, gdy skorzystasz z innych produktów banku, tj. konto lub wniesiesz zabezpieczenie.
  • Będziesz płacił jedną ratę w dniu, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Może być to dzień wpływu Twojego wynagrodzenia.
  • Możesz w ramach jednego wniosku starać się o dodatkową gotówkę, jeśli będzie Ci potrzebna. Dodatkowa gotówka, o którą możesz się starać stanowi pewien procent konsolidowanej kwoty. Bank zgodzi się na dodatkową gotówkę, jeśli Twoja zdolność kredytowa będzie na wysokim poziomie.
  • Możesz scalić różnego rodzaju zobowiązania i umowy podpisane z różnymi instytucjami finansowymi. Mogą to być kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, pożyczki, kredyty ratalne, a nawet chwilówki.

Kredyt konsolidacyjny - wady

Nasi klienci powinni być świadomi, że kredyt konsolidacyjny ma również swoje wady. Są one następujące:

  • Będziesz musiał po raz kolejny zapłacić prowizję za udzielenie kredytu, choć już ją opłaciłeś przy poprzednich zobowiązaniach. Możesz też znaleźć kredyt konsolidacyjny bez prowizji.
  • Będziesz co prawda płacił niższą ratę, ale okres Twojego zobowiązania się wydłuży. Będziesz dłużej spłacał kapitał, a suma odsetek będzie w związku z tym wyższa. Można tę różnicę zniwelować, wybierając kredyt konsolidacyjny z najniższym RRSO i najniższym oprocentowaniem. Możesz to zrobić na własną rękę, ale zajmie Ci to dużo czasu. Zachęcamy do kontaktu z ekspertem kredytowym. Pośrednik kredytowy znajdzie dla Ciebie najlepszy kredyt konsolidacyjny już na pierwszym spotkaniu.

Czy wraz z kredytem konsolidacyjnym można starać się o dodatkową gotówkę?

Składając wniosek o konsolidację zobowiązań, możesz jednocześnie zawnioskować o dodatkową gotówkę. Dzięki temu nie tylko scalisz swoje kredyty i pożyczki w jedno zobowiązanie, to możesz otrzymać dodatkową gotówkę, którą przeznaczysz na swoje wydatki. Jest tylko jeden warunek. Bank przyzna Ci dodatkowe środki, jeżeli Twoja zdolność kredytowa na to pozwoli. Dodatkowe środki spowodują, że rata będzie wyższa, a bank musi być pewien, że będziesz co miesiąc spłacać kredyt konsolidacyjny w terminie. Zalecamy skorzystanie z takiej możliwości, jeśli dodatkowe pieniądze są Ci rzeczywiście potrzebne. Nie generuj dodatkowych kosztów bez potrzeby.

Jak wygląda spłata kredytu konsolidacyjnego?

Spłata kredytu konsolidacyjnego niczym się nie różni od spłaty innych zobowiązań. W ustalonym dniu miesiąca płacisz ratę kapitałowo – odsetkową, zgodnie z harmonogramem spłaty. Kiedy skonsolidujesz swoje zobowiązania, to będziesz płacił jedną ratę zamiast kilku. Jest to duże ułatwienie oraz sposób na uporządkowanie swoich finansów. Możesz spokojnie planować swoje wydatki i cały domowy budżet. Spłata zobowiązania będzie dla Ciebie teraz dużo prostsza.

Czy można spłacić kredyt konsolidacyjny przed końcem umowy? Jeżeli planujesz wcześniejszą spłatę, to sprawdź w regulaminie lub w umowie bankowej, czy będziesz miał taką możliwość. Wiele banków pozwala spłacić kredyt konsolidacyjny wcześniej. Jest to dobre rozwiązanie, gdy masz do dyspozycji większą gotówkę. W ten sposób zaoszczędzisz na kosztach.

Kredyt konsolidacyjny - jaki bank wybrać?

Teraz przejdziemy do części, która najbardziej interesuje naszych klientów, a mianowicie do prezentacji ofert kredytów konsolidacyjnych w różnych bankach. Zacznijmy od tego, że korzystny kredyt konsolidacyjny powinien mieć możliwie najniższe oprocentowanie oraz RRSO. Najlepiej, gdy prowizja za udzielenie kredytu wynosi nie więcej niż 0%. Sprawdź też, jakich zabezpieczeń wymaga bank i czy musisz dodatkowo nabyć ubezpieczenie. W znalezieniu najkorzystniejszego kredytu konsolidacyjnego pomoże Ci ekspert kredytowy. Sprawdźmy zatem ofertę kredytu konsolidacyjnego dla:

  • Masz do skonsolidowania kartę kredytową, kredyt gotówkowy i kredyt ratalny. Do spłaty zostało 50 000 zł.
  • Chcesz rozłożyć spłatę raty na 48 miesięcy
Nazwa banku RRSO Oprocentowanie Wysokość raty Prowizja Całkowita kwota do spłaty
Citi Handlowy    8,70% 7,85% 1229,31 zł 1% 59 006,84 zł
Alior Bank   9,04%  8,69% 1 236,90 zł  0%  59 371,04 zł
Bank Pekao  9,91%  9,49% 1255,92 zł 0%     60 284 zł
BNP Paribas    11,01% 10,49% 1279,93 zł 0%     61 436,80zł
Millenium Bank 14,63%  6,80% 1359,55 13,99% 65 258,17 zł
PKO BP  20,93% 11,50% 1499,19 zł 12,99%   71 961,28 zł
Santander     21,08% 13,99%     1502,55 zł 9,99%     72 122,20 zł

Opisy przykładowych ofert: Citi Handlowy:

  • Możesz połączyć nawet 150 000 zł zobowiązań kredytowych,
  • Okres kredytowania do 10 lat,
  • O kredyt możesz starać się bez wychodzenie z domu.

Alior Bank

  • Wysoka kwota kredytu do 200 000 zł
  • Długi okres kredytowania do 10 lat
  • Ubezpieczenie Pakiet NNW i w przypadku utraty pracy,

Bank PKO BP

  • Obecnie promocja 0% prowizji,
  • Okres kredytowania do 10 lat,
  • Możliwość starania się o dodatkową gotówkę.

Santander Bank

  • Kwota do 300 000 zł,
  • Okres kredytowania do 10 lat,
  • Pieniądze na koncie nawet w 1 dzień.

Z tabelki przygotowanej przez naszych ekspertów wynika, że wybierając najtańszą opcję, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy przez 4 lata. Jest to duża kwota, którą można wydać na inne cele. Dlatego, zanim podpiszesz umowę o kredyt konsolidacyjny, upewnij się, że wybrałeś najlepszą ofertę. Skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego!

Kredyt konsolidacyjny – jak długo czeka się na uruchomienie środków?

Kredyt konsolidacyjny jest produktem, który polega na scaleniu kilku zobowiązań w jedno. Dlatego procedura jest dłuższa i wymaga więcej formalności. Na środki będziesz zatem czekać dłużej niż w przypadku kredytu gotówkowego. Jeszcze dłużej trwa procedura wnioskowania o kredyt hipoteczny konsolidacyjny. Wynika to z konieczności ustanowienia zabezpieczeń, weryfikacji stanu prawnego nieruchomości i jej wyceny. Procedurę można przyspieszyć i złożyć wniosek przez Internet. Coraz więcej banków oferuje kredyt konsolidacyjny on-line.

Czy wakacje kredytowe w przypadku kredytu konsolidacyjnego są możliwe?

Banki bardzo często idą swoim klientom na rękę i proponują wakacje kredytowe tym klientom, którzy złożą odpowiedni wniosek. Wakacje kredytowe są również możliwe w przypadku kredytu konsolidacyjnego. Na czym dokładnie polegają wakacje kredytowe? Polegają na tym, że przez określony czas, najczęściej przez 3 lub 6 miesięcy, nie musisz płacić raty kapitałowo – odsetkowej lub płacisz tylko odsetki. Nie oznacza to, że nie musisz w ogóle płacić rat. Zaległości z wakacji kredytowych zostaną dopisane do pozostałych rat lub okres umowy będzie przedłużony. Z wakacji kredytowej mogą skorzystać Ci kredytobiorcy, którzy regulowali swoje zobowiązania w terminie.

Ekspert kredytowy - wsparcie przy kredycie konsolidacyjnym

Na rynku nie brakuje ofert kredytów konsolidacyjnych. Niektóre banki mają nawet po kilka propozycji kredytów konsolidacyjnych. Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego? W tym celu skontaktuj się z ekspertem kredytowym z www.kredytgdansk.pl. Oto korzyści współpracy z pośrednikiem finansowym:

  • Ekspert porówna oferty kredytów konsolidacyjnych proponowanych przez banki i inne instytucje finansowe. Możesz zaoszczędzić na odsetkach nawet kilkanaście tysięcy złotych przez kilka lat.
  • Ekspert kredytowy pomoże Ci we wszystkich formalnościach związanych z kredytem konsolidacyjnym. Otrzymasz profesjonalne wsparcie przy wypełnieniu wniosku, kompletowaniu dokumentów i negocjacjach z bankiem.
  • Z ekspertem kredytowymi z kredytgdansk.pl będziesz w stałym kontakcie. Chcesz przenieść kredyt do innego banku? Dokonać restrukturyzacji lub konsolidacji zadłużenie? Już dziś skontaktuj się z naszymi ekspertami finansowymi.

Kredyt konsolidacyjny z kredytGdansk.pl

Oceń nas!


4,8 /5 (1912 ocen)

Oceń nasze usługi